Par Parīzes mēru kļūs sieviete, Mixnews.lv

Par Parīzes mēru kļūs sieviete

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. martā plkst. 23:49

Francijā svētdien notikušajā municipālo vēlēšanu otrajā kārtā prezidenta Fransuā Olanda pārstāvētā valdošā Sociālistu partija cietusi smagus zaudējumus virknē pilsētu, savukārt galēji labējā Nacionālā fronte (FN) uzskata, ka guvusi labākos panākumus partijas vēsturē, ziņo LETA-AFP.

Par zināmu mierinājumu sociālistiem var kalpot apstāklis, ka viņi spējuši paturēt kontroli pār galvaspilsētu. Kā liecina balsotāju aptaujas pie vēlēšanu iecirkņiem, par Parīzes mēru pirmoreiz kļūs sieviete - pašreizējā mēra Bertrāna Delano vietniece Anna Idalgo.

Centriski labējā Tautas kustības savienība (UMP) atguvusi vairākas pilsētas, ko tā pēdējo desmit gadu laikā bija zaudējusi sociālistiem, bet Marinas Lepēnas Nacionālajai frontei izdevies sev nodrošināt cerētās Bēzjē un Frēžī mēra vietas, tomēr vairākās citās pilsētās tā savus nospraustos mērķus nav sasniegusi.

Balsotāju aktivitāte turpinājusi kristies, īpaši tas sakāms par kreisi noskaņotajiem vēlētājiem.

Kā lēš pētījumu kompānija "Ipsos", svētdien balsošanā piedalījušies tikai 62% balsstiesīgo iedzīvotāju, vēl mazāk nekā pirmajā kārtā, kurā pie balsošanas urnām ieradās 63,6% vēlētāju - arī šis rādītājs jau bija zemākais, kāds pieredzēts pašvaldību vēlēšanās.

Komentāri