Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja šauj pāri jūras robežai, Mixnews.lv

Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja šauj pāri jūras robežai

фото

Pasaulē | 2014. gada 31. martā plkst. 08:22

Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja pirmdien izšāvušas šāviņus viena otras ūdeņos pāri jūras robežai, atsaucoties uz Dienvidkorejas armiju, ziņo LETA-AFP/BBC.

Dienvidkorejas armija ziņoja, ka atbildējusi uz Ziemeļkorejas izšautiem šāviņiem, kas trāpījuši Dienvidkorejas ūdeņos.

"Daži no Ziemeļkorejas izšautajiem šāviņiem piezemējās mūsu zonā un mūsu puses atbildēja ar uguni," ziņu aģentūrai AFP atklāja armijas pārstāvis. Nekas neliecina, ka kāda no pusēm būtu mērķējusi pa konkrētu mērķi.

Dienvidkorejas kontrolētajā Pennjondo salā, kas atrodas netālu no jūras robežas, iedzīvotāji drošības apsvērumu dēļ nogādāti patversmēs, paziņojušas salas amatpersonas.

Ziemeļkoreja iepriekš pirmdien paziņoja, ka plāno rīkot militārās mācības netālu no jūras robežas ar Dienvidkoreju, liecina Seulas amatpersonu sniegtā informācija.

Ziemeļkorejas armija informējusi Dienvidkorejas floti, ka militārie manevri notiks septiņos pierobežas rajonos.

Dienvidkoreja brīdinājusi, ka reaģēs nekavējoties, ja tiks šķērsota robeža.

Februāra beigās un martā Ziemeļkoreja izšāva jūrā vairākas vidēja darbības rādiusa raķetes, izpelnoties starptautiskās sabiedrības nosodījumu. Analītiķi uzskata, ka Ziemeļkoreja acīmredzot šādi pauž savu neapmierinātību par Seulas un Vašingtonas kopējām militārām mācībām Korejas pussalas dienvidaustrumu piekrastē.

Svētdien Ziemeļkoreja paziņoja, ka "neizslēdz iespēju" veikt jaunu kodolizmēģinājumu, skaidrojot to ar nepieciešamību "nostiprināt savu kodolsavaldīšanas potenciālu".

2010.gadā Pennjondo apvidū tika nogremdēts Dienvidkorejas karakuģis "Cheonan", laupot 46 jūrnieku dzīvības. Seula kuģa nogremdēšanā vainoja Phenjanu. Vēlāk tajā pašā gadā Ziemeļkorejas artilērija apšaudīja netālo Jonpjonas salu, nogalinot četrus cilvēkus.

Komentāri