Kerijs un Lavrovs atkal nespēj vienoties, Mixnews.lv

Kerijs un Lavrovs atkal nespēj vienoties

фото

Pasaulē | 2014. gada 31. martā plkst. 09:47

ASV valsts sekretāra Džona Kerija un Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova sarunas, kuru mērķis bija meklēt risinājumu Ukrainas krīzei, svētdien beigušās bez redzamiem rezultātiem, ziņo LETA-AFP.

Tikšanās laikā Kerijs aicināja Maskavu atvilkt savus spēkus, norādot, ka tie rada "baiļu klimatu".

Abas puses vienojās turpināt sarunas un uzsvēra, ka tic iespējai atrast diplomātisku risinājumu Ukrainas krīzei.

Kerija un Lavrova tikšanās Parīzē tika noorganizēta steidzamā kārtā pēc piektdien notikušā Krievijas prezidenta Vladimira Putina telefona zvana ASV prezidentam Barakam Obamam.

Lavrovs pēc tikšanās paziņoja, ka sarunas ar Keriju bijušas konstruktīvas un turpināsies, bet vienlaikus atkārtoti iestājās par Ukrainas federalizāciju.

Kerijs raksturoja aizvadītās sarunas kā vaļsirdīgas un paziņoja, ka Vašingtona ir piekritusi izpētīt tajās atklātās Maskavas idejas, tomēr vienlaikus uzsvēra, ka ASV administrācija joprojām uzskata Krievijas rīcību par nelikumīgu.

Viņš aicināja Krieviju atvilkt savus spēku no Ukrainas robežas un uzsvēra, ka jebkurām sarunām par Ukrainas nākotni ir jāiekļauj Kijevas līderi. "Mēs neakceptēsim ceļu uz priekšu, ja leģitīmā Ukrainas valdība nebūs pie sarunu galda. Šis princips ir skaidrs. Nekādu lēmumu par Ukrainu bez Ukrainas," žurnālistiem norādīja Kerijs.

Kerijs paziņoja, ka jebkuram tālākam progresam jāietver Krievijas spēku atvilkšana no Ukrainas robežām.

Tikmēr Lavrovs savā preses konferencē karavīrus vispār nepieminēja. Abi politiķi atzina, ka joprojām pastāv lielas domstarpības.

Komentāri