Tūristu trūkuma dēļ Krimā atlaiž teju visus viesnīcas darbiniekus, Mixnews.lv

Tūristu trūkuma dēļ Krimā atlaiž teju visus viesnīcas darbiniekus

фото

Pasaulē | 2014. gada 31. martā plkst. 15:07

Krimas viesnīcās un tūrisma kompleksos atlaisti 80% darbinieku, jo nestabilās situācijas dēļ Krievijas anektētajā pussalā tūristi neierodas, atsaucoties uz Ukrainas telekanālu "5 Kanal", ziņo LETA.

Žurnālistu aptaujātie viesnīcu īpašnieki pauduši cerības par avioreisu drīzu atjaunošanu un atpūtnieku ierašanos Krimā.

"Šogad, visdrīzāk, nebūs pārāk daudz tūristu. Tomēr kaut kā jau centīsies nodrošināt, jo Krimai tas ir iztikas līdzeklis," sacīja kāda cita tūrisma nozares pārstāve.

"Cerēsim, ka mūsu ukraiņu tūristi tomēr mīl mūs un mūsu Krimu, neskatoties uz to, vai tā būs Krievijas vai Ukrainas Krima vai neatkarīga, tāpēc ceram, ka tas būtiski neko neietekmēs. Ja ietekmēs, tad cerēsim uz Krievijas un krievu kompensāciju," telekanālam sacīja kāds Krimas tūrisma nozares pārstāvis, kas savu vārdu neizpauda.

Krimas pašpasludinātā pārvalde marta sākumā slēdza Simferopoles lidostu visiem reisiem, izņemot lidojumus uz un no Maskavas.

Kā liecina "FlightRadar" pieejamā informācija, pašlaik avioreisus no un uz Krimas lielāko lidostu Simferopoli veic tikai Krievijas aviokompānijas, kas apkalpo reisus maršrutā Simferopole-Maskava, kā arī Turcijas lidsabiedrība "Turkish Airlines" - Simferopole-Stambula - un Ukrainas aviokompānija "Air Onix" - Simferopole-Kijeva.

Tikmēr Krievijas laikraksts "Ņezavisemaja gazeta" vēsta, ka arī Krievijas iedzīvotāji nebūt netiecas apmeklēt jauniegūto teritoriju.

"Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ceļojumu rezervāciju skaits uz Krimu samazinājies daudzkārtīgi. Maskavas tūrisma operatoru dati liecina, ka pasūtījumu faktiski nav," sacīja Krievijas Tūrisma industrijas savienības preses sekretāre Irina Tjurina.

Potenciālos apmeklētājus biedē neskaidrā drošības situācija, kā arī problēmas ar ūdens un elektrības apgādi un transporta problēmas, skaidroja Tjurina.

"Par atpūtu Krimā bez ūdens un gaismas, turklāt ar neadekvāti augstām transporta izmaksām izšķirsies reti kurš atpūtnieks. Krima šogad varētu interesēt tikai tādus tūristus, kas pieraduši nakšņot teltīs, bet komfortablākas atpūtas cienītājiem un ģimenēm ar bērniem Krima vienkārši nespēj nodrošināt atbilstošus apstākļus," atzina eksperte.

Komentāri