Internetā uzbrūk cilvēktiesību aizstāvjiem, Mixnews.lv

Internetā uzbrūk cilvēktiesību aizstāvjiem

фото

Pasaulē | 2013. gada 27. janvārī plkst. 17:35

Preses brīvības un žurnālistu aizstāvības organizācijas "Reportieri bez robežām" ("Reporters without Borders") mājaslapai veikts tā sauktais "ūdenskrātuves" tipa uzbrukums pret cilvēktiesību aizstāvjiem, kas bieži apmeklē šo vietni, ziņo LETA.

Informācijas tehnoloģiju (IT) portāls "TheRegister" skaidro, ka "Ūdenskrātuves" (angliski - watering hole) uzbrukumi ir vērsti nevis pret pašu mājaslapu, bet pret tās apmeklētājiem ar nolūku tos inficēt ar ļaundabīgu programmatūru Tas līdzinās ūdenskrātuves saindēšanai ar nolūku saindēt noteiktu dzīvnieku vai lopu grupu, kas no šīs ūdenskrātuves padzeras - no tā radies angliskais nosaukums.

"Reporters without Borders" lapas sabojāšanas mērķis bijis inficēt to lapas apmeklētāju datorus, kas interesējas par cilvēktiesībām Ķīnā. Līdzīgi uzbrukumi veikti kādas Taivānas un Hongkongas politisko partiju mājaslapā, kas liek aizdomāties par Ķīnas valdības organizētu hakeru darbību, raksta "TheRegister".

foto: presstv.ir

Ļaundabīgā programmatūra, kas tika izlikta, lai inficētu apmeklētājus, bija tā sauktais tālvadāmais Trojas zirgs, kas pakļauj upuru - inficētas mājaslapas apmeklētāja datoru hakeru kontrolei. Tas nozīmē, ka, neaiztiekot "Reporters without Borders" mājaslapas normālo darbību, hakeri varēja inficēt un pārņemt savā kontrolē to lapas apmeklētāju mājaslapas un interneta resursus, kas viņiem likās interesanti.

Kā raksta portāls, Ķīnas drošības dienestiem varētu interesēt, piemēram, tibetiešu vai uiguru tautu tiesību aizstāvji un citi, kas kritizē Ķīnas valdības politiku.

foto: presstv.ir

Komentāri