Grībauskaite svītro žurnālistu Kiseļovu no apbalvoto personu saraksta, Mixnews.lv

Grībauskaite svītro žurnālistu Kiseļovu no apbalvoto personu saraksta

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 17:23

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite parakstījusi dekrētu, kas paredz svītrot no valsts apbalvoto personu saraksta Krievijas televīzijas žurnālistu, Kremļa kontrolētās ziņu aģentūras "Rossija Segodnja" vadītāju Dmitriju Kiseļovu, atzīstot, ka viņš diskreditējis apbalvotas personas vārdu, ziņo LETA-ELTA.

Prezidentes lēmums balstīts uz Lietuvas konstitūciju un likumu par valsts apbalvojumiem.

1994.gadā žurnālists ar toreizējā Lietuvas prezidenta Aļģirda Brazauska dekrētu apbalvots ar 13.janvāra piemiņas medaļu - Lietuvas valsts apbalvojumu, kas tika piešķirts par nopelniem Lietuvas brīvības un neatkarības aizstāvēšanā laikā no 1991.gada janvārim līdz augustam.

Kiseļovs, kas vada arī "analītisku" nedēļas raidījumu Krievijas valdības kanālā un aktīvi aizstāv Kremļa politiku, kā pirmais Maskavas propagandas darbonis iekļauts to personu sarakstā, kurām ES noteikusi ceļošanas ierobežojumus un kuru īpašumi Eiropā tiek iesaldēti.

Atņemt Kiseļovam Lietuvas valsts apbalvojumu prezidenti lūdza Seima vicespīkers Petrs Auštrevičs.

"Krievu žurnālists Dmitrijs Kiseļovs ar savu melīgo darbību pēdējā laikā pastāvīgi diskreditē apbalvotā vārdu. Šā darboņa izplatītā propaganda ietver klaju ņirgāšanos par brīvības un neatkarības pamatvērtībām. Kiseļovs ir nodevis 13.janvāra ideālus, tādēļ iesaku viņu svītrot no to cilvēku saraksta, kuri apbalvoti ar piemiņas medaļām, uzliekot par pienākumu likumā noteiktajā kārtībā atdot šo valsts piešķirto apbalvojumu," norādījis deputāts.

Komentāri