Uz Ukrainas prezidenta amatu kandidēs vairāk nekā 20 cilvēku, Mixnews.lv

Uz Ukrainas prezidenta amatu kandidēs vairāk nekā 20 cilvēku

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 22:03

Kandidēšanai Ukrainas prezidenta vēlēšanās, kas paredzētas 25.maijā, Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi 23 pretendentus, ceturtdien pavēstīja komisijas pārstāvji.

Tādam pat skaitam pretendentu reģistrācija atteikta, informē LETA-KORRESPONDENT.

Pazīstamāko kandidātu vidū ir partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līdere ekspremjere Jūlija Timošenko, partijas "Svoboda" ("Brīvība") līderis Oļegs Tjagņiboks, radikālās kustības "Labējais sektors" līderis Dmitro Jarošs, bijušais Harkovas apgabala gubernators Reģionu partijas politiķis Mihailo Dobkins un Reģionu partijas parlamenta deputāts bijušais vicepremjers Sergijs Tigipko.

Kandidēšanai uz prezidenta amatu reģistrēts arī viens no bagātākajiem Ukrainas cilvēkiem uzņēmējs Petro Porošenko, kurš aktīvi atbalstīja protestu kustību, kā arī Maidana aktīviste ārste Olga Bogomoļeca. Kandidātiem, kuriem reģistrācija atteikta, trūcis vajadzīgo dokumentu, vai arī viņi nav varējuši iemaksāt prasīto drošības naudu - 2,5 miljonus grivnu, paskaidroja komisijā.

Reģistrēšana atteikta arī cilvēkam, kurš vēlēšanās gribējis startēt ar "Zvaigžņu karu" kinosāgas varoņa Dārta Veidera vārdu.

Savukārt viens no redzamākajiem Maidana protestu kustības līderiem partijas UDAR vadītājs Vitālijs Kļičko vēlēšanās nolēmis nekandidēt un paudis atbalstu Porošenko kandidatūrai.

Komentāri