Pazudušo Malaizijas lidmašīnu meklē ūdens dzelmē, Mixnews.lv

Pazudušo Malaizijas lidmašīnu meklē ūdens dzelmē (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. aprīlī plkst. 11:33

Piektdien sākta pazudušās lidsabiedrības "Malaysia Airlines" lidmašīnas meklēšana zem ūdens, izmantojot skaņu detektorus lidaparāta "melnās kastes" signāla uztveršanai, ziņo LETA-DPA.

Meklēšanu zem ūdens veic Austrālijas un Lielbritānijas flotes kuģi. Meklēšanā piektdien iesaistītas arī četras civilās reaktīvās lidmašīnas un desmit militārās lidmašīnas, kā arī divas zemūdenes.

Jāatgādina, ka "Malaysia Airlines" lidmašīnas meklēšana pakāpeniski izvēršas par sacensībām ar laiku, jo lidaparāta "melnās kastes" baterija, domājams, pārstās darboties ap 7.aprīli.

Sestdien meklēšanas zonā ieradīsies Malaizijas fregate un četru dienu laikā ieradīsies arī Austrālijas regate.

Pazudušās lidmašīnas meklēšana Indijas okeānā turpinās jau 18.dienu, aptverot 217 000 kvadrātkilometru zonu.

Austrālijas Transporta drošības birojs informēja, ka turpina darbu pie meklēšanas zonas sašaurināšanas, izmantojot datus, ko sniegušas avārijas izmeklēšanas komandas, kurās strādā analītiķi no Malaizijas, ASV, Lielbritānijas, Ķīnas un Austrālijas.

Aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīna "Boeing 777-200" pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki.

Tiek uzskatīts, ka lidmašīna iegāzusies Indijas okeāna dienvidos, uz rietumiem no Austrālijas pilsētas Pērtas. Bet visi priekšmeti, kas līdz šim pamanīti okeānā meklēšanas ietvaros, izrādījušies ar lidmašīnu nesaistīti, un joprojām nav izdevies atrast nekādas pazudušās lidmašīnas pēdas.

Tomēr Austrālija, kas koordinē meklēšanas procesu, paziņojusi, ka pašreiz netiek plānots operāciju pārtraukt. Un arī Malaizija paziņojusi, ka nepadosies, kamēr neatrisinās pazudušās lidmašīnas mistēriju.

Komentāri 1