Francijas un Mali spēki kontrolē pieeju Timbuktu pilsētai, Mixnews.lv

Francijas un Mali spēki kontrolē pieeju Timbuktu pilsētai

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. janvārī plkst. 11:22

Francijas un Mali bruņotie spēki cīņā pret islāmistiem ir ieņēmuši Mali ziemeļu pilsētas Timbuktu lidostu un tagad kontrolē pieeju šai pilsētai, atsaucoties uz militārām personām Parīzē un Bamako, ziņo BNS/AFP.

Bruņotie spēki nesastapa nekādu pretestību, virzoties uz Timbuktu, kas bija viens no Mali ziemeļus ieņēmušo islāmistu kaujinieku galvenajiem bastioniem.

Francijas vadītie spēki kontrolē pieeju gan Timbuktu, gan teritorijai starp šo pilsētu un Gao. Gao, kas bija lielākā islāmistu kontrolētā pilsēta, Francijas un Mali spēki ieņēma sestdien.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Francija 11.janvārī sāka militāru intervenci Mali, lai palīdzētu apturēt islāmistu nemiernieku virzīšanos no viņu ieņemtajiem valsts ziemeļiem uz dienvidiem.

Tuaregu nemiernieki un islāmistu grupējumi, izmantojot pērn 22.martā Mali notikuša militāra apvērsuma radīto krīzi, triecienuzbrukumā iekaroja valsts ziemeļus. Tuaregu izveidotā Azavadas Nacionālās atbrīvošanas kustība (MNLA) iekarotajā teritorijā 6.aprīlī proklamēja neatkarīgu valsti Azavadu, kuru neviens nav atzinis.

Pēc Mali ziemeļu iekarošanas islāmistu un tuaregu alianse izjuka. Islāmisti ieņēma šīs teritorijas galvenās pilsētas, ieviesa brutālu šariata versiju un iznīcināja senas svētnīcas Timbuktu pilsētā, izpelnoties starptautisku sašutumu.

Komentāri