Brazīlijā trīs dienas sēros par traģiskā ugunsgrēka upuriem, Mixnews.lv

Brazīlijā trīs dienas sēros par traģiskā ugunsgrēka upuriem

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. janvārī plkst. 12:03

Brazīlijā izsludinātas trīs dienu sēras, pieminot vairāk nekā 200 cilvēkus, kas nedēļas nogalē gāja bojā traģiskajā ugunsgrēkā naktsklubā.

Jau ziņots, ka naktī uz svētdienu naktsklubā Santamarijas pilsētā izcēlās ugunsgrēks, kurā, pēc pēdējām ziņām, bojā gājuši vismaz 233 cilvēki, bet vairāk nekā 116 ievainoti. Daudzi no cietušajiem ir smagā stāvoklī. Vairums upuru ir vecumā no 16 līdz 20 gadiem.

Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa pārtraukusi dalību Eiropas un Latīņamerikas samitā Čīlē un atgriezusies dzimtenē.

Brazīlija pirmdien arī atcēlusi svinīgo atklāšanu 500 dienu atskaitei līdz nākamā gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram futbolā, kā arī traģēdija, sagaidāms, izraisīs diskusijas par sabiedrisko drošību, jo Brazīlija gatavojas uzņemt 2016.gada olimpiskās spēles.

Ugunsgrēks Santamarijas naktsklubā "Kiss" izcēlies naktī uz svētdienu, kad tajā notika universitātes studentu ballīte ar rokgrupas uzstāšanos. Ugunsgrēka cēlonis bija grupas izmantotā pirotehnika. Vietējie mediji ziņo, ka naktsklubam izsniegtās ugunsdzēsēju atļaujas termiņš beidzies 2011.gada augustā.

Brazīlijas prezidente sacīja, ka federālās un vietējās amatpersonas mobilizē visus resursus, lai nodrošinātu medicīnisko aprūpi cietušajiem un sniegtu atbalstu upuru ģimenēm.

foto: welt.de

Komentāri