Miris leģendārais Holivudas aktieris Mikijs Rūnijs (FOTO, VIDEO) (Papildināts), Mixnews.lv

Miris leģendārais Holivudas aktieris Mikijs Rūnijs (FOTO, VIDEO) (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. aprīlī plkst. 15:09

Svētdien 93 gadu vecumā miris leģendārais Holivudas aktieris Mikijs Rūnijs, kurš 30. un 40.gados bija viena no spožākajām ASV kino industrijas zvaigznēm, atsaucoties uz "Variety", ziņo LETA-DPA.

Rūnijs kļuva slavens kā Endija Hārdija lomas atveidotājs filmu ciklā par šī varoņa gaitām. Pirmā šī kinoseriāla lente "A Family Affair" uz ekrāniem iznāca 1937.gadā.

фото

Viņš spēlējis kopā ar Elizabeti Teilori "Oskara" balvu ieguvušajā filmā "National Velvet" ("Nacionālais samts") un kopā ar Odriju Hepbrenu filmā "Breakfast at Tiffany's" ("Brokastis "Tifānijā"").

Kopumā viņš spēlējis vairāk nekā 200 filmās. Rūnijs četras reizes nominēts "Oskara" balvai un ieguvis divus goda "Oskarus".

фото

Rūnijs dzimis 1920.gadā Bruklinā, Ņujorkā. Viņš uz skatuves debitēja jau 15 mēnešu vecumā savu vecāko vodeviļas izrādē. Kino viņš debitēja piecu gadu vecumā.

Kā vēsta slavenību ziņu portāls TMZ, Rūnijs ilgu laiku slimojis.

Rūnijs, īstajā vārdā Džo Jūls jaunākais, dzimis 1920.gada 23.septembrī Ņujorkā. Kad viņš bija trīs gadus vecs, izšķīrās viņa vecāki - vodeviļas aktieri.

Kopš divu nedēļu vecuma viņš ceļoja kopā ar vodeviļas trupu, kurā pats tika iesaistīts. Leģenda vēsta, ka nepilnu pusotru gadu vecais mazulis tēva izrādes laikā esot nonācis starmešu gaismā, piecēlies un iepūtis rotaļu taurītē. Tas izsaucis skatītāju smieklus.

Rūnija pirmā kinofilma bija 1926.gada "Not to Be trusted" ("Nedrīkst uzticēties"). Laikā no 1927. līdz 1933.gadam viņš filmējās aptuveni 50 mēmajās filmās.

Otrā pasaules karā viņš tika iesaukts dienestā, taču pēc tam vairs nespēja atgūt agrākos panākumus.1954.gadā viņš vadīja savu televīzijas šovu "The Mickey Rooney Show", bet 60.gados uzstājās naktsklubos un teātros. 1980.gadā viņu nominēja prestižajai "Tony" teātra balvai par lomu izrādē "Sugar Babies".

Par spīti lielajam vecumam, Rūnijs turpināja palaikam filmēties. 2006.gadā viņš bija redzams komēdijā "Night at the Museum" ("Nakts muzejā"), bet 2011.gadā piedalījās kinolentē "The Muppets".

Personīgajā dzīvē Rūnijam neveicās. Viņš bijis precējies trīs reizes. Viena no viņa sievām bija Holivudas leģenda Ava Gārnere. 2012.gada jūnijā viņš uzsāka šķiršanās procesu no pēdējās sievas.

"Man nav veicies ar laulībām," 2003.gadā atzina Rūnijs. "Taču esmu pateicīgs, ka tās man dāvājušas septiņus dēlus un četras meitas, kā arī septiņus mazbērnus."