Lietuvā iecerēts nulles promiļu likums, Mixnews.lv

Lietuvā iecerēts nulles promiļu likums

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. aprīlī plkst. 20:36

Lietuvas valdība pirmdienas sēdē pēc būtības atbalstījusi likumprojektus, kuru mērķis ir uzlabot satiksmes situāciju un samazināt cietušo un upuru skaitu, nosakot autovadītājiem stingrāku atbildību par sēšanos pie stūres pēc alkohola lietošanas, vēsta LETA.

Saskaņā ar jauno kārtību, ko izstrādājusi Satiksmes ministrijas un tai pakļauto institūciju darba grupa, paredzēts noteikt vairākas autovadītāju grupas, kurām nav pieļaujama pat niecīgākā alkohola koncentrācija asinīs.

Šai grupā rosināts iekļaut ne vien iesācējus, kuru braukšanas stāžs nepārsniedz divus gadus, komerctransporta vadītājus un bīstamo kravu pārvadātājus, bet arī taksometru, motociklu, mopēdu un kvadriciklu vadītājus.

Šobrīd likums nosaka, ka autovadītājiem naudassods par braukšanu reibumā draud tad, ja alkohola koncentrācija viņu asinīs pārsniedz 0,4 promiles, bet iesācējiem un profesionālajiem autovadītājiem par vieglu dzēruma pakāpi tiek uzskatītas 0,2 promiles.

Kā uzsvēris satiksmes ministrs Rimants Sinkevičs, šī likumprojektu pakete iecerēta kā pirmais solis, kam ar laiku var sekot minētās prasības attiecināšana uz visiem autovadītājiem bez izņēmuma. Tiesa, ministrs atzinis, ka neliela alkohola klātbūtne organismā varētu būt iespējama arī, piemēram, no kvasa vai kefīra lietošanas, tādēļ zināma kļūdas robeža ir iespējama un, domājams, "netiks pieprasīta absolūtā nulle".

Viņš norādījis, ka šobrīd ceļu satiksmes situācija nav iepriecinoša - salīdzinājumā ar pagājušo gadu nav mazinājies nedz avāriju, nedz to upuru skaits, bet uz vietējas nozīmes ceļiem tas pat pieaudzis, un aptuveni trešā daļa avāriju tā vai citādi ir saistītas ar alkohola lietošanu.

Paredzēts arī noteikt stingrākus sodus par krustojuma šķērsošanu, neievērojot luksofora signālu, par neapstāšanos pie gājēju pārejas un citiem pārkāpumiem.

Pēc Sinkeviča teiktā, tagad likumprojekts tiks apspriests Seimā un gada nogalē tas varētu stāties spēkā.

Komentāri