Timošenko: Par referendumu Doņeckā nevar būt ne runas, Mixnews.lv

Timošenko: Par referendumu Doņeckā nevar būt ne runas

фото

Pasaulē | 2014. gada 8. aprīlī plkst. 08:55

Par referendumu Doņeckā nevar būt ne runas, ar šādu paziņojumu pirmdien preses konferencē Doņeckā nāca klajā Ukrainas prezidenta amata kandidāte un bijusī premjerministre Jūlija Timošenko, informē LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Tas viss ir ilūzija un apmāns. Nevar būt ne runas par referendumu, kad visi Doņeckas padomes deputāti iestājas par vienotību, kā arī pret karu un separātismu," norādīja politiķe.

Pēc viņas teiktā, Ukrainas dienvidaustrumos notiekošais ir turpinājums Krievijas agresijai pret Ukrainu.

Atgādinām, ka prokrieviskie aktīvisti pirmdien Doņeckas apgabala valsts administrācijas ēkā ieņēmuši prezidiju un pasludinājuši Doņeckas tautas republikas izveidi.

Doņeckas apgabala padomes deputāti, kuri paziņojuši par republikas izveidi, pavēstīja par Doņeckas apgabala iekļaušanu Krievijas sastāvā, kā arī lūguši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ievest pagaidu miera uzturēšanas spēkus.

Ziņu aģentūra "Interfax" vēsta, ka Doņeckas pašpasludinātie līderi solījuši, vēlākais, līdz 11.maijam sarīkot referendumu par atdalīšanos no Ukrainas.

Žurnālistus par Doņeckas tautas republikas izveidi informēja prokrievisko aktīvistu pārstāvis, kurš iznāca no ieņemtās administrācijas ēkas, lai paziņotu par šo lēmumu.

Tikmēr vietnē "YouTube" publiskots video, kurā it kā redzama Doņeckas tautas republikas pasludināšana administrācijas ēkas sēžu zālē, kur sapulcējušies aptuveni simt cilvēki to uztver ar skaļām ovācijām. Līdzīgas emocijas izraisījis arī tūlīt pēc tam pieņemtais lēmumus par pievienošanos Krievijai, vēsta vietējie mediji, norādot, ka atskanējuši aplausi un saucieni "Putin, palīdzi!".

Ziņu aģentūra AFP vēsta, ka līdzās ieņemtajai Doņeckas valsts administrācijas ēkai turpina atrasties aptuveni 2000 cilvēku, no kuriem daļa ir bruņoti. Savukārt Ukrainas tīmekļa medijs "Korrespondent.net" vēsta, ka tur joprojām sapulcējušies aptuveni 1000 cilvēku.

Ieeja telpās ir apjozta ar dzeloņdrātīm. Ir izveidotas aptuveni divus metrus augstas barikādes. Virs ēkas pacelts Krievijas karogs, pie nama ieejas uzturas cilvēki maskās, ziņo "Korrespondent.net".

Jau vēstīts, ka prokrieviskie aktīvisti svētdien sagrāba Doņeckas apgabala valsts administrācijas ēku.

Ukrainas mediju pārstāvjiem ieeja administrācijas ēkā ir liegta. Nama sānu ieejas apsargā milicija. Blakus ielās daļēji slēgta satiksme.

Doņeckas gubernators Sergijs Taruta aicinājis valdību sasaukt uz ārkārtas sēdi reģiona nacionālās drošības un aizsardzības padomi.

"Šodien Doņeckā, Luhanskā un Harkovā tiek īstenots plāns, lai destabilizētu mieru, kā arī sociālo un ekonomisko stabilitāti," norādīja gubernators.

Svētdien Ukrainas austrumos notika plaši prokrieviski mītiņi. Doņeckā un Harkovā mītiņotāji ieņēma apgabalu administrācijas ēkas, bet Luhanskā - Ukrainas drošības dienesta ēku. Sākotnēji parādījās informācija, ka Luhanskā ieņemta arī valsts bankas ēka, tomēr vēlāk izrādījās, ka tas neatbilst patiesībai.

Harkovā separātisti no administrācijas ēkas pirmdien padzīti, savukārt Doņeckā pie administrācijas nama viņi izveidojuši barikādes no riepām un dzeloņstieplēm.

Ja separātisti, kas Ukrainas austrumos ieņēmuši administrāciju ēkas, tajās noturēsies 48 stundas, Ukrainā iebruks Krievijas karaspēks, pirmdien brīdināja bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Andrijs Parubijs un Ukrainas drošības dienesta vadītājs Valentīns Naļivaičenko pirmdien dodas uz Luhansku, bet pirmais vicepremjers Vitālijs Jarema - uz Doņecku. Iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs jau atrodas Harkovā.

Komentāri