Mediji: Ziemeļkorejas diktators ar ugunsmetēju sadedzinājis ministru, Mixnews.lv

Mediji: Ziemeļkorejas diktators ar ugunsmetēju sadedzinājis ministru

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. aprīlī plkst. 10:28

Ziemeļkorejā notiek plašas represijas pret cilvēkiem, kas bijuši pietuvināti pērn ar nāvessodu sodītajam Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna tēvocim Čanam Sonthēkam, vēsta topnews.ru.

Vairāki plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka diktators Kims Čenuns pats personīgi no ugunsmetēja sadedzinājis Sabiedriskās drošības ministru O Sonu Honu. Viņš tika pasludināts par "tautas ienaidnieku", jo bija pietuvināts Čenuna tēvocim Čanam Sonthēkam.

Čenuns paziņoja, ka "tautas ienaidnieks" palīdzējis Sonthēkam pārvērst ministriju par personisko apsardzi. Turklāt, viņš ir kā esot slēpis korupcijas gadījumus Ziemeļkorejā.

Līdz šim Ziemeļkorejā nāvessods izpildīts jau 11 augsta ranga amatpersonām, vēsta Dienvidkorejas plašsaziņas līdzekļi.

Šis bija otrais represiju vilnis pēc Sonthēka nāvessoda, kas tika izpildīts 2013.gada decembrī. Sonthēks bija otrais ietekmīgākais cilvēks Ziemeļkorejā aiz diktatora Čenuna, taču tika apsūdzēts korupcijā, izvirtīgā dzīvesveidā un apvērsuma gatavošanā. Pirmajā represiju vilnī dzīvību zaudēja Sonthēka radinieki, turklāt pēc dažām ziņām – nežēlastībā krita pat viņa bērni un mazbērni.

Tagad tiekot gatavots trešais izrēķināšanās posms. Čenuns apņēmies iznīcināt visas Sonthēkam pietuvinātās personas, bet tie ir aptuveni 200 cilvēki.

Komentāri