NATO satelītuzņēmumi: Krievija gatavojas iebrukt Ukrainā? (FOTO), Mixnews.lv

NATO satelītuzņēmumi: Krievija gatavojas iebrukt Ukrainā? (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. aprīlī plkst. 21:15

NATO publiskojusi satelītuzņēmumus, kuros redzami pie Ukrainas robežas dislocētie Krievijas karavīri. Alianse norāda, ka vairāk nekā simts, galvenokārt pagaidu bāzēs Ukrainas pierobežā dislocēti ap 35 000 līdz 40 000 Krievijas karavīru, kuri bruņojušies ar tankiem un militārajiem transportlīdzekļiem, raksta BBC.

фото

Pēc NATO brigadiera Gerija Dīkina teiktā, karaspēku varētu izvērst 12 stundu laikā pēc Maskavas rīkojuma.

"Šie spēki ir ļoti spējīgi, tie ir gatavi ātri doties ceļā, ja būtu šāds rīkojums," skaidroja Dīkins. "Tas ir satraucoši, jo rada reālus draudus Ukrainai."

фото

NATO publiskojusi 19 attēlus, kuros redzami Krievijas militārie objekti. Attēli uzņemti marta beigās un aprīļa sākumā.

Vienā no tiem redzams 21 helikopters un nosēšanās laukums, kas vēl marta sākumā tur nebija. Netālu atrodas aptuveni 40 tanki un simts bruņutransportieri.

Fakts, ka šī tehnika nebija nomaskēta, "nozīmē, ka viņi ir gatavi doties ceļā vai vēlas tikt pamanīti". Pārējos attēlos redzama Krievijas karavīru koncentrēšanās citos pierobežas reģionos.

"Viņi var sasniegt Ukrainu dažās minūtēs," brīdināja militārpersona. Jautāts, vai Ukrainas pierobežā dislocētie Krievijas karavīri piedalās militārās mācībās, viņš atbildēja: "Mēs neredzam, ka notiktu kādas ievērojamas mācības."

фото

фото

фото

фото

фото

Komentāri