Norvēģijas Džons Smits atsakās atgriezties dzimtenē, Mixnews.lv

Norvēģijas Džons Smits atsakās atgriezties dzimtenē

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. aprīlī plkst. 08:53

Kāds čehu pāris paziņojis, ka Norvēģijā mediju uzmanības lokā nonākušais vīrietis ir viņu dēls. Tomēr Oslo decembrī atrastais vīrietis, kurš apgalvoja, ka pilnībā zaudējis atmiņu, atteicies atgriezties Čehijā, jo uzskata, ka kāds viņu vēlas nogalināt, raksta ārvalstu mediji.

Smits uzskata, ka ticis aplaupīts, seksuāli pazemots, sazāļots un vēlāk pamests Norvēģijā. Lai gan viņš norāda, ka nezina, kas varētu būt viņa pāridarītāji, viņš bažījas, ka ļaundari varētu atkal uzbrukt, ja viņš dotos uz Čehiju.

"Es nevaru pārcelties uz Čehiju," izteicies vīrietis, kurš sevi dēvē par Džonu Smitu, jo nespēj atcerēties savu īsto vārdu. "Es negrasos apdraudēt savu dzīvību, lai viņi varētu mani atrast un nogalināt." Smits gan nepaskaidroja, ko viņš domā ar vārdu "viņi".

Portāls Mixnews.lv jau rakstīja, ka vīrietis, kurš ir aptuveni 20 gadus vecs, tika atrasts sniega kupenā rūpniecības rajonā Oslo austrumos. Policija viņa stāvokli atrašanas brīdī raksturoja kā sliktu.

Vīrietis, domājams, Austrumeiropas izcelsmes, ļoti labi runā angliski, kā arī saprot čehu, slovāku, poļu un krievu valodu.

"Vīrietim nav identifikācijas dokumentu, un viņš neatceras savu vārdu, no kurienes nāk un kā nokļuvis Norvēģijā, vai jebkādas citas detaļas par savu dzīvi," norādīts policijas paziņojumā.

Oslo policija jau četrus mēnešus nesekmīgi centusies noskaidrot vīrieša identitāti, izsūtot fotogrāfijas un pirkstu nospiedumus Austrumeiropas valstu policijas spēkiem un pārbaudot pazudušo cilvēku sarakstus.

Šonedēļ policija publiskoja viņa fotogrāfiju, cerot uz sabiedrības atbalstu viņa identitātes noskaidrošanā.

Foto: Norvēģijas policija

Komentāri