Krievija neizdos Ukrainai Janukoviču , Mixnews.lv

Krievija neizdos Ukrainai Janukoviču

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. aprīlī plkst. 17:07

Krievija neizdos Ukrainai tās atstādināto prezidentu Viktoru Janukoviču, jo neredz tam iemeslu, paziņojis Krievijas ģenerālprokurors Jurijs Čaika.

"Viktors Janukovičs ir pilnvērtīgs, leģitīms prezidents. Bet tā valdība, kas šobrīd ir Kijevā, pie varas nāca bruņota apvērsuma rezultātā. To saku kā jurists," Čaiku citē aģentūra "Interfax".

Ģenerālprokurors atzina, ka Krievija nesaskata Janukoviča rīcībā nekādas pretlikumīgas darbības, "nav nekāda pamata izdošanai". Savukārt Ukrainas jaunajai varai gan būtu uzdodami daudz jautājumu. Čaika uzsvēra, ka "izdarīta vesela virkne noziegumu, kurus ir jāizmeklē".

Jāatgādina, ka Ukrainas ģenerālprokuratūra uzstāj uz Janukoviča izdošanu. Viņš izsludināts starptautiskajā meklēšanā un tiek apsūdzēts mierīgo iedzīvotāju masu slepkavībās.

Pēc Ukrainas iekšlietu ministra Arsēna Avakova vārdiem, "uzzinot par parlamenta lēmumu par prezidenta vietas izpildītāju iecelt Turčinovu, kā arī iekšlietu ministrijas un drošības dienesta amatpersonu došanos uz Krimu, Janukovičs steigā pameta personisko sanatoriju un devās uz lidostu". Tiek norādīts, ka viņš devies nezināmā virzienā, atslēdzot visas saziņas ierīces.

Komentāri