Prokrieviskie aktīvisti ieņem Slavjanskas pilsētu, Mixnews.lv

Prokrieviskie aktīvisti ieņem Slavjanskas pilsētu

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 21:38

Ukrainas austrumos, Slavjanskā varu pārņēmušas labi bruņotas prokrieviskas vienības, raksta "delfi.lv".

Labi ekipēti vīri sākotnēji sagrāba milicijas iecirkni un Drošības dienesta administratīvo ēku, bet dienas laikā uz ceļiem pie pilsētas robežas izveidoja bruņotas patruļas. Ēkas Slavjanskā ieņemtas ap pl.9:00 no rīta un tūlīt pēc tam izdalīti tajās atrastie ieroči.

фото

Tāpat, pēc Ukrainas iekšlietu ministrijas sniegtās informācijas, ieņemts arī 30 kilometrus attālās Krasnijlimanas milicijas iecirknis. Krasnijlimanā ir nepilni 30 000 iedzīvotāju.

Slavjanskas domes priekšsēdētāja Neļa Štepa intervijā Krievijas televīzijas kanālam "Life News" paziņojusi, ka Slavjanskā drīzumā notiks referendums, kuram būtu vajadzējis notikt jau pirms vairākiem mēnešiem.

Viņa norāda, ka industriālajā pilsētā aptuveni 92% uzņēmumu ir saistīti ar Krieviju, turklāt tās iedzīvotāji un krievi ir asinsradinieki, kuru starpā nevar tikt pieļauts karš.

Šobrīd visasākās diskusijas ir par to, vai spēki, kuri ieņēmuši drošības spēku un administrācijas ēkas Ukrainas austrumu pilsētās, tiek tieši vadīti no Krievijas. Tāpat nav vienprātības, vai to vidū nav Krievijas karavīri līdzīgi kā "zaļie vīriņi" Krimā.

Līdz šim tiešu pierādījumu tiešai Krievijas karavīru dalībai nav izdevies iegūt, un sociālajos tīklos cirkulējošās foogrāfijas ar "zaļajiem vīriņiem" ir jau senāk uzņemtas Krimā.

Jautājumus gan izraisījis dažu vīru apģērbs, kurš, tiesa, patiešām nopērkams arī internetā un ir populārs prokrievisku Ukrainas iedzīvotāju vidū, kā arī ieroči. Sociālajos tīklos tiek apgalvots ka šajā Slavjanskā uzņemtā video kadrā redzama salīdzinoši jauna snaiperu šautene, kura limitētos apjomos pieejama tikai Krievijas armijai. Oficiāls apstiprinājums šādam apgalvojumam gan nav izskanējis.

Komentāri