Politologs: Krievija Dienvidaustrumukrainā var atkārtot Krimas scenāriju, Mixnews.lv

Politologs: Krievija Dienvidaustrumukrainā var atkārtot Krimas scenāriju

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. aprīlī plkst. 15:13

Krievija ir uzsākusi "otro etapu", kas varētu atkārtot Krimas situāciju, lai faktiski pārveidotu visu Dienvidaustrumukrainu pēc Krimas scenārija, par pašreizējo situāciju Ukrainā aģentūrai LETA pauda politologs Kārlis Daukšts.

Politologs atgādināja, ka jaunnedēļ, 17.aprīlī, Ženēvā ir paredzētas sarunas starp ASV, Krieviju, Ukrainu un Eiropas Savienību, kas veltītas Ukrainas krīzei. "Manuprāt, Krievijas uzdevums ir nepieļaut šo sarunu sākšanos, lai nevajadzētu sēsties pie viena sarunu galda ar Ukrainas valdību, kuru Krievija neuzskata par leģitīmu un uzurpatoriem," pauda Daukšts.

Krievija uzstāja uz to, ka Ukrainas delegācijā ir obligāti jābūt Doņeckas pārstāvjiem. Savukārt pašreizējā situācijā Krievija vēlas diskreditēt Ukrainas valdību, norādot, ka tā nespēj nodrošināt kārtību savā valstī un nevalda pār saviem apgabaliem.

Pēc politologa domām, Krievija ir uzsākusi otro etapu, kas atkārtos Krimas situāciju, lai faktiski pārveidotu visu Dienvidaustrumukrainu pēc Krimas scenārija.

"Ir tāds uzskats, ka laikam šis Krimas scenārijs varētu atkārtoties. Viss atrisināsies nedēļas sākumā un arī šodien," piebilda eksperts.

Ja šodien uzsāktajā pretterorisma operācijā Slavjanskā, Ukrainas austrumu daļā, būs bojāgājušie, tad var gaidīt daudz straujākus pavērsienus, iespējams, paziņojumu no Krievijas par bruņoto spēku ievešanu, lai nodrošinātu krievvalodīgo aizsardzību reģionā.

"Patlaban gan vēl ir grūti analizēt notikumu attīstības tālākos scenārijus, jo neviens nezina un nevar līdz galam izprast Krievijas galējos mērķus - vai tā ir tendence sašķelt Ukrainu vai tā ir tendence izveidot savas drošības joslu ap Melno jūru, veidojot šeit sava veida Krievijas ietekmes zonu," par iespējamajiem variantiem informēja politologs.

Daukšts arī pauda, ka tā varētu būt Krievijas tendence "balkanizēt" šo reģionu, kas ir ļoti bīstama tendence, jo tā var skart visu Austrumeiropu.

Jautāts, vai tas varētu skart arī Baltijas valstis, politologs minēja, ka vēl ir sarežģīti par to spriest, lai gan Krievija ir paziņojusi, ka ir "krievu sadalīta pasaule" un ka Krievijas uzdevums ir apvienot šo pasauli vienotā valstiskā veidojumā. "Manuprāt, Latvijā viss izšķirsies atkarībā no tā, kādas būs iekšpolitiskās attiecības un panākumi integrācijas procesā, nostāja "mūsu krievu" iedzīvotājiem," pauda Daukšts.

Komentāri