Ekonomists par situāciju Ukrainā: Izskatās, ka būs karš, Mixnews.lv

Ekonomists par situāciju Ukrainā: Izskatās, ka būs karš

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. aprīlī plkst. 20:44

Situācija Ukrainā eskalējas, nevis nomierinās, aģentūrai LETA atzina ekonomists, partijas "Latvijas attīstībai" ģenerālsekretārs Juris Pūce.

Bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs sestdien sociālajā vietnē "Twitter" bija ierakstījis: "Izskatās, ka būs karš."

Pūce paskaidroja, ka tas, kas notiek Ukrainas pierobežas pilsētās, to tikai apliecina.

"Skaidrs, ka Ukrainas varas iestādes ir uzsākušas kādu pretdarbību pret Krievijas agresijas pazīmēm," pauda Pūce, norādot, ka situācija eskalējas, nevis nomierinās.

Viņš atzina, ka tas ir ļoti satraucoši un tas liecinot par riskiem ne tikai Ukrainas, bet visa "mūsu kontinenta drošībai, un diemžēl tai kontinenta pusei, kurā atrodamies arī mēs".

"Mani tas satrauc, pirmkārt, domājot tieši par Latvijas drošību. Draudi pēdējā laikā ir pieauguši, un cerības, ka šī situācija var mierīgi atrisināties un riski samazināties, diemžēl nepiepildās," izteicās politiķis.

Runājot par Latvijas enerģētisko atkarību no Krievijas, Pūce norādīja, ka "te bija darbi, kuri jau sen bija jāizdara, bet dažādu faktoru dēļ nav notikuši".

"Baltijas valstis savā starpā gadiem varēja strīdēties par to, kur bija jānovieto sašķidrinātās gāzes terminālis, bet, manuprāt, Latvijai ir pienācis laiks nemeklēt solidaritāti, bet gan jāizbūvē gāzes vads un jāizveido tā saucamās peldošās platformas," skaidroja bijušais EM valsts sekretārs.

"Ir vajadzīga dabas gāzes alternatīva piegāde, ir jāpieņem lēmums," pauda Pūce, cerot, ka šāds lēmums tiks pieņemts.

Komentāri