Krievija: Ukraina sākusi karu pret savu tautu, Mixnews.lv

Krievija: Ukraina sākusi karu pret savu tautu

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. aprīlī plkst. 21:07

Krievija svētdien paziņojusi, ka Ukraina esot sākusi "karu pret pašas tautu", un nosodījusi Kijevas lēmumu iesaistīt armiju pretterorisma operācija, kuras uzdevums ir likvidēt bruņotās grupas, kas Ukrainas austrumos sagrābušas administratīvās ēkas, vēsta LETA.

"Mēs pieprasām, lai tie, kas gāza leģitīmo Ukrainas prezidentu, apturētu kara vešanu pret pašu tautu," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. "Īpašu sašutumu" Maskavai izsaucis Ukrainas lēmums prokrievisko bandu neitralizēšanā iesaistīt armiju.

Tikmēr Ukraina paziņojusi, ka Krievija sākusi karu pret Ukrainu, atbalstot nemierniekus, kas Ukrainas austrumu daļā ieņēmuši vairākas stratēģiski nozīmīgas ēkas.

"Karā, ko Krievija sākusi pret Ukrainu, izlietas asinis," svētdienas vakarā paziņoja Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs.

Vienlaikus Maskava pieprasījusi steidzami sasaukt ANO Drošības padomes sēdi, kā arī mudinājusi Ukrainas krīzi izskatīt Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO).

"Situācijas attīstība Ukrainas dienvidaustrumos ir ārkārtīgi bīstama," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, piebilstot, ka tā pieprasījusi krīzes situācijas steidzamu izskatīšanu abās starptautiskajās organizācijās.

Komentāri