Janukovičs aicina nepildīt noziedzīgas pavēles un nešaut uz tautu, Mixnews.lv

Janukovičs aicina nepildīt noziedzīgas pavēles un nešaut uz tautu

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 08:01

Gāztais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičš svētdien nācis klajā ar aicinājumu Ukrainas militārpersonām nepildīt "noziedzīgas pavēles" un nešaut "uz ukraiņu tautu", vēsta LETA-UNIAN.

Uzstājoties ar uzrunu Rostovā pie Donas, Janukovičš arī paziņoja, ka Ukrainas jaunās valdības locekļi tikšot saukti pie kriminālatbildības.

"Ukraina ar vienu kāju nonākusi pilsoņkarā," paziņoja ar kaunu padzītais bijušais prezidents, kas patvērumu no savas tautas meklējis pie Krievijas varasiestādēm. "Ukraina tuvojas bankrotam, valsts tauta nekad nepieņems tādu nacionālistu diktātu."

Viņš piebilda, ka šobrīd Ukrainai neesot svarīgi pēc iespējas drīzāk sarīkot vēlēšanas, bet gan uzsākt dialogu.

Janukovičš arī paziņoja, ka daļa atbildības par situāciju Ukrainā gulstas uz ASV pleciem. Vašingtona "rupji iejaucas notiekošajā un norāda, kas darāms," apgalvoja gāztais prezidents, kas uzstājās kopā ar bijušo iekšlietu ministru Vitāliju Zaharčenko un bijušo ģenerālprokuroru Viktoru Pšonku, kuri ir tieši atbildīgi par vardarbību, ko Janukoviča režīms vērsa pret protestētājiem Kijevā pagājušā gada nogalē un šī gada februārī.

Janukovičs arī paziņoja, ka Ukrainas varasiestādes izlēmušas lietot spēku pret prokrieviskajām bandām pēc tikšanās ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoru Džonu Brenanu.

Kā ziņots, nedēļas nogalē bruņotas cilvēku grupas Ukrainas austrumos sagrābušas vairākas administrācijas ēkas un milicijas iecirkņus.

Ukrainas varasiestādes paziņojušas, ka šīs bruņotās grupas ir organizējusi Krievija, kas cenšas destabilizēt situāciju kaimiņvalstī, gatavojoties anektēt arī citus valsts reģionus pēc tāda paša scenārija kā Krimā.

Kijeva arī paziņojusi, ka Krievija faktiski sākusi karu pret Ukrainu. "Karā, ko Krievija sākusi pret Ukrainu, izlietas asinis," svētdienas vakarā paziņoja Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs.

Kijeva ir uzsākusi valsts austrumu reģionos pretterorisma operāciju, kuras mērķis ir likvidēt no Krievijas vadītās bruņotās grupas.

Komentāri