Eiropas tiesa: Islandei nav jāatmaksā Lielbritānijai un Nīderlandei "Icesave" nauda, Mixnews.lv

Eiropas tiesa: Islandei nav jāatmaksā Lielbritānijai un Nīderlandei "Icesave" nauda (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. janvārī plkst. 21:29

Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas tiesa Luksemburgā pirmdien nolēma, ka Islandei nav pienākums atmaksāt zaudētos līdzekļus Islandes internetbankas "Icesave" noguldītājiem Lielbritānijā un Nīderlandē, ziņo BNS-AFP.

Tiesas lēmumā teikts, ka depozītu garantiju likumi neattiecas uz "sistēmisku banku maksātnespēju tādā apmērā, kādā tā tika pieredzēta Islandē".

Islandes bankas "Landsbanki" interneta banka " Icesave" Lielbritānijā darbojās kopš 2006.gada oktobra, bet Nīderlandē - kopš 2008.gada maija, piedāvājot augstākas noguldījumu procentu likmes nekā vietējās bankas. Finanšu krīzes ietekmē strauji pasliktinoties Īslandes ekonomikai, "Landsbanki" 2008.gada oktobrī vairs nespēja turpināt darbību patstāvīgi, un to pārņēma valsts.

"Icesave" noguldīto naudu zaudēja simtiem tūkstoši bankas klientu, tostarp 340 tūkstoši Lielbritānijas un Nīderlandes iedzīvotāju, tādēļ šo valstu valdības bija spiestas izmaksāt viņiem kompensācijas apmēram divarpus miljardu latu vērtībā.

Islandes pilsoņi divos referendumos ir noraidījuši Islandes valdības vienošanās ar Lielbritāniju un Nīderlandi, ka Islande šīm abām valstīm līdzekļus atmaksās.

Foto: no vietnes mtholyoke.edu

Komentāri 1
Pelepirms 6 gadiem
Bankas problēmas gan nav jāsaista ar krīzi, bet tās īpašnieku mahinācijām, spēlītēm ar uzņēmumu un nekustamo īpašumu pirkšanu un pārdošanu. Galvenā persona, kura panāca, ka Islandes iedzīvotājiem nebūs "jāsametās' un jāatmaksā citu valstu pilsoņiem tās naudas summas, kuras banka "pakāsusi'" ir valsts prezidents. Vispār - kāpēc šī ziņa pilnībā atsoguļota nav TVNET un Delfi?