Eksministrs: Janukoviča ģimene kontrolē Austrumukrainas miliciju, Mixnews.lv

Eksministrs: Janukoviča ģimene kontrolē Austrumukrainas miliciju

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 13:48

Ukrainas eksprezidenta Viktora Janukoviča ģimene joprojām kontrolē visu Austrumukrainas milicijas vadību, svētdien paziņoja Ukrainas bijušais iekšlietu ministrs Jurijs Lucenko.

"Pret mums ir izvērsts pilna apjoma destabilizācijas plāns, lai rezultātā no valsts atdalītu ļoti svarīgu reģionu. To izmanto Krievijas specdienesti, kuru centrs - un tas jau vairs nav noslēpums - atrodas Luhanskā un Severodoņeckā," intervijā Piektajam kanālam sacīja eksministrs.

Ukrainas austrumos Krievijas specdienesti balstās drošības struktūru darbiniekos, uz kuriem ietekmi joprojām saglabā iepriekšējās varas pārstāvji.

"Kopš 2010.gada visu milicijas apgabalu pārvalžu vadību un viņu vietniekus personīgi saskaņoja Janukoviča vecākais dēls, kurš izvirzīja viņiem uzdevumus un piemaksāja konvertos. Doņeckas, Harkovas, Luhanskas, Zaporožjes un Dņepropetrovskas apgabalos viņš to darīja līdz rajonu nodaļu priekšnieku vietnieku līmenim," sacīja Lucenko.

"Tas ir, visa šī reģiona vadība bija atkarīga no mafiozā "Mežigirjas" grupējuma. Viņi saņēma un arī šodien saņem piemaksas konvertos. Tagad šī piemaksa ir palielināta vairākas reizes," norādīja Lucenko.

Tādējādi Doņeckas apgabala milicija ir pilnībā uzpirkta un kalpo vienīgi Janukoviča ģimenei.

"Aiz visām separātistu akcijām stāv Krievijas Federālā Drošības dienesta marionešu kustinātāji un Janukoviča, kā arī Donbasa bijušā milicijas priekšnieka Romanova un bijušā ministra vietnieka Dubovika nauda. Tieši šie trīs cilvēki koordinē separātistu aktivitātes austrumos," sacīja Lucenko.

Žurnālists Dmitro Timčuks jau agrāk ziņoja, ka Krievijas specdienesti faktiski uzpērk Doņeckas apgabala likumsargus.

Komentāri