Slavjanskā prokrieviskie kaujinieki nošauj vairākus cilvēkus, Mixnews.lv

Slavjanskā prokrieviskie kaujinieki nošauj vairākus cilvēkus

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 14:20

Slavjanskā, Ukrainas Doņeckas apgabalā, separātistu kaujinieki nošāvuši četrus cilvēkus, ziņo LETA-UNIAN.

Divi Ukrainas drošības dienesta (UDD) virsnieki nošauti kontrolpostenī pie pilsētas robežas, savukārt automašīna, kurā braukuši civilisti, apšaudīta, kad tā braukusi pa kādu no pilsētas ielām.

Situācija Slavjanskā ir saspringta. Iedzīvotāji bez liekas vajadzības cenšas nepamest mājas.

Savukārt separātisti gatavojas iespējamam triecienam.

Kā jau ziņots, sestdien bruņoti prokrievisko separātistu kaujinieki ieņēma Slavjanskas milicijas nodaļu.

Ukrainas austrumos tuvākajā laikā var sākties vērienīga militāra operācija pret separātistiem, jo pirmdien plkst.9 beidzies termiņš prokrieviskajiem separātistiem noteiktajam valdības ultimātam noliek ieročus un pamest ieņemtās administrācijas un drošības dienestu ēkas.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome pieņēmusi lēmumu sākt valsts austrumos vērienīgu terorisma apkarošanas operāciju, iesaistot tajā bruņotos spēkus.

Sestdien un svētdien bruņoti kaujinieki ieņēma administrācijas un drošības struktūru ēkas vairākās Ukrainas austrumdaļas pilsētās.

Ukrainas drošības dienestu rīcībā ir dokumenti, kas apliecina, ka aiz saspīlējuma saasināšanās valsts austrumos stāv Krievija, pavēstīja UDD priekšsēdētājs Valentīns Naļivaičenko. Viņa vadītais dienests arestējis 17 cilvēkus, arī vairākus Krievijas aģentus.

Komentāri