Zaļie cilvēciņi Slovjanskā sevi dēvē par papildspēkiem no Krimas, Mixnews.lv

Zaļie cilvēciņi Slovjanskā sevi dēvē par papildspēkiem no Krimas

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 18:34

Bruņotie cilvēki, kas pirmdien ieradās Slovjanskā, kur sestdien bruņotas prokrievisko separātistu grupas sagrāba vietējo milicijas pārvaldi, paziņojuši, ka viņi esot "papildspēki no Krimas", ziņo LETA-NBN.

"Papildspēku pārstāvji, kas ekstrēmistu pastiprināšanai ieradušies Slovjanskā kravas automašīnās bez numuriem, apgalvo, ka viņi ieradušies no Krimas," savā "Facebook" lapā vēsta Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitrijs Timčuks.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Slovjanskā, kas atrodas uz ziemeļiem no Doņeckas, pirmdien ar smago automašīnu "KamAZ" ieradušies militārās uniformās tērpti nezināmi bruņoti cilvēki.

"Slovjanskas pilsētas domes ēkā ar "KamAZ" bez numuriem ieradušies papildspēki - grupa "zaļo cilvēciņu", kuri bruņoti ar ložmetējiem, granātmetējiem un automātiem, kas aprīkoti ar lāzertēmekļiem," savā "Facebook" lapā vēsta žurnālists Artjoms Ševčenko.

"Krimas variants viens pret vienu," piebilda žurnālists.

Nedēļas nogalē bruņotas prokrieviski noskaņotas separātistu grupas Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts administrācijas un drošības dienestu ēkas.

Pirmdien arvien biežāk parādās ziņas par tiešu Krievijas militārpersonu līdzdalību šajos notikumos. Vietām atklāti parādās arī tā dēvētie zaļie cilvēciņi - ļoti labi bruņoti un vienādās militārās uniformās tērpti cilvēki, kas aktīvi darbojās Krimā pirms tās aneksijas, ko Maskava īstenoja pagājušajā mēnesī.

Faktiski neviens nešaubās, ka tās ir Krievijas armijas vienības, kuras, pārkāpjot jebkādus starptautiskās kara vešanas normas, darbojas bez izšķirības zīmēm.

Komentāri