Prokrieviskie separātisti sagrābj Horļivkas mēriju (FOTO), Mixnews.lv

Prokrieviskie separātisti sagrābj Horļivkas mēriju (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 19:12

Horļivkā, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Doņeckas, prokrieviskie separātisti pirmdien ieņēmuši mēriju un par pilsētas galvu pasludinājuši tā dēvētās vietējās pašaizsardzības vadītāju Aleksandru Sapunovu, ziņo LETA-UNIAN.

Virs mērijas Ukrainas karoga vietā uzvilkts separātistu pasludinātās tā dēvētās Doņeckas republikas karogs.

фото

фото

фото

Iepriekš prokrieviskie separātisti izteica neuzticību līdzšinējam mēram Jevgēņijam Klepam, lai gan tas pie viņiem izgāja greznojies ar oranži melno Georgija lentīti, kas pēdējo gadu laikā kļuvusi par vispārēju krievu nacionālistu simbolu.

Tikmēr saņemtas ziņas, ka separātisti uzbrukuši arī vietējā tīmekļa izdevuma "Gorlovka.ua" redakcijai.

фото

фото

фото

Telpās ielauzušies cilvēki maskās, kas ar varu aizveduši "Gorlovka.ua" galveno redaktoru nezināmā virzienā, sociālajos medijos ziņo izdevuma redakcijas darbinieki. Tikmēr "Gorlovka.ua" tīmekļa vietne nedarbojas.

Iepriekš pirmdien aptuveni 150 prokrieviskie separātisti triecienā ieņēma arī Horļivkas milicijas pārvaldi. Tiek ziņots, ka operāciju vadījis Krievijas armijas virsnieks. Uzbrukuma laikā izmantoti bruģakmeņi un spridzekļi. Uzbrukuma laikā esot cietuši desmit cilvēki.

Uzbrucēji norāvuši pie ēkas esošo Ukrainas karogu un tā vietā uzstādījuši Krievijas trikoloru. Daļa uzbrucēju bija bruņoti ar apzāģētiem medību ieročiem vai ar pašizgatavotiem šaujamieročiem.

Separātisti, kas pasludinājuši tā dēvēto Doņeckas republiku, pieprasījuši, lai vietējā milicija pakļautos viņiem. Pirms uzbrukuma separātisti miličiem draudēja ar nošaušanu, ja tie nepadosies.

Pēc ēkas ieņemšanas daļa miliču ir pārgājusi separātistu pusē. Kā savā blogā ziņo Ukrainas parlamenta deputāts Oleksijs Gončarenko, viņus milicijas pārvaldes iekšējā pagalmā sapulcējis kāds armijas maskēšanās tērpā ģērbies vīrietis, kas stādījies priekšā kā Krievijas armijas apakšpulkvedis no Simferopoles.

Viņš klātesošajiem parādījis arī Krievijas pasi. Pēc tam šī persona miličus iepazīstinājusi ar viņu "jauno priekšnieku" - kādu civilā ģērbtu vīrieti. Notikušais ticis nofilmēts, un šis videoieraksts jau aplūkojams neskaitāmās tīmekļa vietnēs.

Tikmēr līdzšinējo milicijas priekšnieku separātisti saslēguši roku dzelžos, iesēdinājuši automašīnā un aizveduši uz Doņecku.

Iepriekšējās dienas vakarā vairāki separātisti iekļuvuši pilsētas domes ēkā un tur pavadījuši nakti. Viņi apgalvo, ka namu "apsargā".

Komentāri