Vismaz astoņi bojāgājušie zvejas kuģa avārijā Krievijas Tālajos Austrumos, Mixnews.lv

Vismaz astoņi bojāgājušie zvejas kuģa avārijā Krievijas Tālajos Austrumos

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. janvārī plkst. 22:17

Vismaz astoņi cilvēki gājuši bojā un vēl septiņi tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts, spēcīgā vētrā apgāžoties krabju zvejas kuģim Japāņu jūrā, Krievijas Tālo Austrumu piekrastē, ziņo LETA-AFP/RIA NOVOSTI.

No 30 cilvēkiem, kas atradušies uz kuģa "Šans 101" - 19 Krievijas pilsoņiem un 11 indonēziešiem - izglābta tieši puse. Glābšanas operācijā iesaistītajiem kuģiem izdevies atrast divus plostus, uz kuriem atradušies attiecīgi desmit un pieci zvejnieki.

Kā pastāstījusi Tālo Austrumu reģionālās transporta izmeklēšanas pārvaldes pārstāve Natālija Salkina, uz pirmā plosta sākotnēji paglābušies 18 cilvēki, bet astoņi no viņiem nosaluši un nolaisti ūdenī.

Gandrīz visiem izglābtajiem slimnīcā konstatēti apsaldējumi, un viena indonēzieša stāvoklis ir smags.

Uzsākta izmeklēšana, lai noskaidrotu, kādēļ kuģa īpašnieks tik vēlu ziņojis par sakaru pazušanu, kādēļ aizkavējusies glābšanas operācijas uzsākšana un cik legāls vispār bijis krabju zvejas kuģa bizness. Veiktas kratīšanas kuģa īpašnieku - kompānijas "Vostok 1" - birojā Vladivostokā.

Pēc Salkinas teiktā, izglābtie zvejnieki nav bijuši ģērbti hidrokostīmos, kas viņus būtu paglābuši no aukstuma. Kuģa avārija notikusi īsā brīdī, un viņi acīmredzot tikko paspējuši uzvilkt glābšanas vestes.

Izmeklētājiem radušies jautājumi arī par apkalpes pilsonību, jo atrasti vairāki dokumentu varianti un saskaņā ar vienu no tiem uz kuģa atradušies tikai 28 Krievijas pilsoņi, bet saskaņā ar otru, kā jau minēts - 19 krievi un 11 indonēzieši.

Kā apgalvo "Vostok 1" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Peredņa, Indonēzijas pilsoņi uz kuģa strādājuši pilnīgi likumīgi un kuģis bijis tehniskā kārtībā, bet avārijas signāls nav iedarbojies, jo kuģis, lai arī apgāzies, nav nogrimis.

Pēc mediju ziņām, viļņu augstums avārijas rajonā sasniedzis aptuveni sešus metrus. Kad pagrieziena brīdī pret kuģa labo bortu situšies spēcīgi viļņi un tas bīstami sašķiebies, izsludināta trauksme, bet jūrnieku rīcībā bijušas labi ja desmit minūtes, lai nolaistu ūdenī glābšanas plostus.

Foto: no vietnes 1tv.ru

Komentāri