Makeins: Mums Ukrainai ir jādod ieroči, Mixnews.lv

Makeins: Mums Ukrainai ir jādod ieroči

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 10:42

ASV senators Džons Makeins vizītes laikā Igaunijā pavēstīja, ka ir svarīgi Ukrainu apgādāt ar ieročiem, ziņo LETA-ERR.

"Mums ir jādod ieroči Ukrainai, lai tā varētu sevi aizsargāt. Šobrīd mēs redzam, ka Krievija draud savam kaimiņam," pirmdien intervijā telekanālam ETV paziņoja Makeins.

"Krievija provocē Rietumus, rīkojot akcijas Ukrainas austrumos. Iespējams, ka tā grib nostiprināt savu ietekmi arī Ukrainas dienvidos.

Nav izslēgts, ka Krievija caur Ukrainu mēģinās sasniegt Moldovas robežu," sacīja Makeins, piebilstot, ka bez Ukrainas Krievija ir vienkārši valsts, bet ar Ukrainu - impērija.

Jāpiebilst, ka nedēļas nogalē bruņotas prokrieviski noskaņotas separātistu grupas Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts administrācijas un drošības dienestu ēkas.

Pirmdien arvien biežāk parādījās ziņas par tiešu Krievijas militārpersonu līdzdalību šajos notikumos. Vietām atklāti parādījās arī tā dēvētie zaļie cilvēciņi - ļoti labi bruņoti un vienādās militārās uniformās tērpti cilvēki, kas aktīvi darbojās Krimā pirms tās aneksijas, ko Maskava īstenoja pagājušajā mēnesī.

Faktiski neviens nešaubās, ka tās ir Krievijas armijas vienības, kuras, pārkāpjot jebkādus starptautiskās kara vešanas normas, darbojas bez izšķirības zīmēm.

Komentāri