Iespējams, Slovjanskas diversantus vada Krievijas izlūkdienesta virsnieks, Mixnews.lv

Iespējams, Slovjanskas diversantus vada Krievijas izlūkdienesta virsnieks

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 15:16

Krievijas diversantu bandu, kas darbojas Ukrainas Doņeckas apgabala Slovjanskā, vada Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) īpašo uzdevumu vienības virsnieks Igors Strelkovs, ziņo LETA-KORRESPONDENT.

"Tieši viņa balss ir dzirdama 14.aprīlī publiskotās telefonsarunas ierakstā, kurā viņš sniedz atskaiti par teroru Slovjanskā un ukraiņu likumsargu automašīnas apšaudīšanu," otrdien pavēstīja Ukrainas Drošības dienests (UDD).

Strelkova balsi atpazinuši agrāk aizturētie diversanti.

Strelkovs marta sākumā ieradies Krimā un koordinējis Krievijas bruņoto spēku un izlūkdienestu pārstāvju īstenoto Ukrainas armijas objektu, kā arī vietējās varas un pārvaldes institūciju ēku sagrābšanu, karavīru, sabiedrisko organizāciju aktīvistu un citu Ukrainas pilsoņu, kā arī tobrīd Krimā bijušo ārzemnieku sagūstīšanu, apliecināja UDD.

Strelkovs arī vervē Ukrainas pilsoņus diversiju rīkošanai.

"Diversants personīgi deva rīkojumus Ukrainas pilsoņiem "K." un "V." sagrābt un noturēt Harkovas apgabala valsts administrācijas ēku, karaspēka daļas un tiesībsargājošo dienestu apakšvienības ar mērķi iegūt ieročus Luhanskas apgabalā," teikts paziņojumā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka viens no separātistu līderiem ir Krievijas politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Andrejs Borodajs. Tieši Borodaja balss ir dzirdama Slovjanskas diversiju grupas dalībnieku telefonsarunu ierakstā, kuru publiskojis UDD.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka nedēļas nogalē bruņotas prokrieviski noskaņotu separātistu bandas Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts administrācijas un drošības dienestu ēkas.

Pirmdien arvien biežāk parādījās ziņas par tiešu Krievijas militārpersonu līdzdalību šajos notikumos.

Tā Horļivkā, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Doņeckas, aptuveni 150 prokrieviskie separātisti Krievijas armijas virsnieka vadībā pirmdien triecienā ieņēma pilsētas milicijas pārvaldi.

Vietām atklāti parādās arī tā dēvētie zaļie cilvēciņi - ļoti labi bruņoti un vienādās militārās uniformās tērpti cilvēki, kas aktīvi darbojās Krimā pirms tās aneksijas, ko Maskava īstenoja pagājušajā mēnesī.

Faktiski neviens nešaubās, ka tās ir Krievijas armijas vienības, kuras, pārkāpjot jebkādus starptautiskās kara vešanas normas, darbojas bez izšķirības zīmēm. Separātistu bandas Slovjanskā līdz šim noslepkavojušas četrus cilvēkus - divus UDD virsniekus un divas civilpersonas.

Tikmēr Doņeckas apgabalā naktī uz otrdienu sākusies pretterorisma operācija, kuras izdevums ir neitralizēt bruņotās diversantu grupas, nepieciešamības gadījumā tās iznīcinot.

Komentāri