Berluskoni sodu atstrādās veco ļaužu pansionātā, Mixnews.lv

Berluskoni sodu atstrādās veco ļaužu pansionātā

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 16:19

Itālijas ekspremjers Silvio Berluskoni var izciest viņam par krāpšanos ar nodokļiem piespriesto divpadsmit mēnešu cietumsodu, strādājot sabiedriskos darbus veco ļaužu centrā, otrdien, 15.aprīlī, nosprieda Milānas tiesa, ar šo lēmumu paglābjot ekspremjeru no mājas aresta, ziņo LETA.

Berluskoni būs jāapmeklē sprieduma izpildes biroja izraudzīta iestāde reizi nedēļā un jāpavada tur vismaz četras stundas. Domājams, ka iestāde atradīsies netālu Berluskoni Milānas villas.

Ekspremjeram dota īpaša atļauja uzturēties Romā no otrdienas līdz ceturtdienai politisku saistību dēļ, bet viņam ceturtdienās līdz pl.23 ir jābūt atpakaļ savā rezidencē. Paredzams, ka šie ierobežojumi netraucēs Berluskoni vadīt opozīcijas partiju "Forza Italia" Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņā.

Sagaidāms, ka viņš jau ceturtdien būs Romā, lai iepazīstinātu ar kandidātiem un kampaņas manifestu. Oficiāli Berluskoni soda termiņš ir viens gads, tomēr paredzams, ka tas tiks samazināts līdz desmit mēnešiem, ja tiesneši atzīs, ka viņa uzvedība pirmā pusgada laikā bijusi laba. Sagaidāms, ka tieši šādu lēmumu tiesneši arī pieņems.

Tiesas sēdē pagājušajā nedēļā prokuratūra pret plānoto lēmumu necēla iebildumus, tomēr pieprasīja, ka piekāpšanās attiecībā uz sabiedriskajiem darbiem būtu atceļama, ja Berluskoni turpinās uzbrukumus tiesām. Berluskoni vairākkārt apgalvojis, ka nav vainīgs un ka ir kļuvis par kreiso maģistrātu tiesnešu pasūtītas "sazvērestības" upuri.

Pagājušā gada novembrī 77 gadus vecais politiķis tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņam piederošajā televīzijas tīklā "Mediaset". Viņam tika piespriesti četri gadi cietumā, bet vēlāk sods tika samazināts līdz vienam gadam.

Ekspremjers joprojām ir iesaistīts vairākos tiesas procesos. Berluskoni pārsūdzējis viņam par nepilngadīgas prostitūtas izmantošanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, turklāt viņš arī tiek tiesāts par opozīcijas deputāta uzpirkšanu.

Komentāri