Kramatorskā sākas pretterorisma operācija; lidlaukā notiek kauja, Mixnews.lv

Kramatorskā sākas pretterorisma operācija; lidlaukā notiek kauja

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 17:07

Kramatorskā, kas atrodas uz ziemeļiem no Doņeckas, otrdien sākusies pretterorisma operācija, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Kramatorskā sākusies un turpinās īpašā operācija, ko pretterorisma pasākumu gaitā īsteno Ukrainas drošības dienesti," teikts Ukrainas Iekšlietu ministrijas paziņojumā, kuru citē ziņu aģentūra UNN. "Ukrainas Bruņotie spēki sniedz atbalstu tās veikšanai."

Sīkākas ziņas ministrija nav sniegusi.

Tikmēr prokrievisko separātistu tīmekļa vietnē tiek ziņots, ka Kramatorskas lidlaukā notiekot kauja, kurā esot cietušie.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka nedēļas nogalē bruņotas prokrieviski noskaņotu separātistu bandas Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts administrācijas un drošības dienestu ēkas.

Pirmdien arvien biežāk parādījās ziņas par tiešu Krievijas militārpersonu līdzdalību šajos notikumos. Tā Horļivkā, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Doņeckas, aptuveni 150 prokrieviskie separātisti Krievijas armijas virsnieka vadībā pirmdien triecienā ieņēma pilsētas milicijas pārvaldi.

Vietām atklāti parādās arī tā dēvētie zaļie cilvēciņi - ļoti labi bruņoti un vienādās militārās uniformās tērpti cilvēki, kas aktīvi darbojās Krimā pirms tās aneksijas, ko Maskava īstenoja pagājušajā mēnesī.

Faktiski neviens nešaubās, ka tās ir Krievijas armijas vienības, kuras, pārkāpjot jebkādus starptautiskās kara vešanas normas, darbojas bez izšķirības zīmēm.

Ukrainas Drošības dienests (UDD) otrdien paziņoja, ka diversantus Slovjanskā vada Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) īpašo uzdevumu vienības virsnieks Igors Strelkovs.

Tikmēr Doņeckas apgabalā naktī uz otrdienu sākusies pretterorisma operācija, kuras uzdevums ir neitralizēt bruņotās diversantu grupas, nepieciešamības gadījumā tās iznīcinot.

Komentāri