Indijas tiesa atzinusi trešo dzimumu (FOTO), Mixnews.lv

Indijas tiesa atzinusi trešo dzimumu (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 20:35

Indijas Augstākā tiesa otrdien, 15.aprīlī, atzinusi, ka pastāv trešais dzimums, kas nav nedz vīrietis, nedz sieviete. Ārkārtīgi konservatīvajā Indijas sabiedrībā homoseksualitāte joprojām ir tabu, un daudzi viendzimuma attiecības uzskata par pretlikumīgām, raksta "independent.ie".

фото

Tiesas lēmumus ir nozīmīgs pavērsiens cilvēkiem ar transdzimuma identitāti. Indijas Augstākās tiesas tiesnesis K.S.Radhakrišnans, komentējot spriedumu, norādīja, ka transdzimuma identitātes atzīšana par trešo dzimumu "nav sociāls vai medicīnisks jautājums, bet cilvēktiesību jautājums".

Tiesa deva rīkojumu valsts un federālajām valdībām identificēt šādas personas kā dabisku trešo dzimumu, kam jānodrošina tāda pati piekļuve sociālās apgādes shēmām kā citām minoritāšu grupām Indijā.

Personas ar transdzimuma identitāti ir šīs valsts pilsoņi, kam pienākas izglītība un citas tiesības, norādīja Radhakrišnans.

Indijas Augstākā tiesa šo lietu sāka izskatīt 2012.gadā, kad tiesā vērsās vairāki cilvēki, tostarp sabiedrībā pazīstamais aktīvists un einuhs Lakšmi Narajans Tripathi, vēloties panākt personām ar transdzimuma identitāti vienlīdzīgas tiesības ar pārējiem valsts pilsoņiem.

фото

Tripathi pauda gandarījumu par tiesas spriedumu un lepnumu, par to, ka ir indietis. Pērnā gada decembrī šī pati tiesa no jauna atjaunoja homoseksuāļu dzimumattiecību aizliegumu, izraisot šoku sabiedrībā un pārmetumus par valsts vilkšanu atpakaļ 19.gadsimtā.

Indijā ir aptuveni trīs miljoni transpersonu. Daudzi transpersonu vīrieši Indijā pelna iztiku, dziedot un dejojot kāzās un dzimšanas dienās, bet citi līdzekļu iegūšanai izmanto ubagošanu un prostitūciju.

фото

Tiesa atcēla 2009.gada Deli tiesas spriedumu, kas atzina, ka Indijas krimināllikuma 337.pants, kas aizliedz "pretdabiskus miesiskus sakarus", uzskatāms par indiešu pamattiesību pārkāpumu.

Komentāri