Bostonas maratons: Sprādziena draudu dēļ evakuē cilvēkus, Mixnews.lv

Bostonas maratons: Sprādziena draudu dēļ evakuē cilvēkus

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. aprīlī plkst. 10:20

Bostonā otrdien evakuēti simtiem cilvēku pēc tam, kad pirms gada notikušā terorakta vietā tika atrastas divas pamestas mugursomas, ziņo LETA-AFP.

Otrdien apritēja gads, kopš traģiskā tereorakta līdzās Bostonas maratona finiša līnijai, kur dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet aptuveni 260 tika ievainoti.

Aizdomās par saistību ar šajā vietā atrastajām mugursomām arestēts kāds vīrietis, teikts Bostonas policijas departamenta oficiālajā tvitera kontā.

Notikuma vietā tika izsaukta spridzekļu detonēšanas vienība.

фото

Kāds aculiecinieks ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka policija aizturējusi kādu jaunu vīrieti, kas bijis ģērbies tumšās drēbēs un nesis mugursomu. Aizdomās turamais uzstājis, ka ir universitātes students un nav ar šo incidentu saistīts.

2013.gada 15.aprīlī līdzās Bostonas maratona finiša līnijai eksplodēja divi pašdarināti spridzekļi.

ASV izmeklētāji uzskata, ka sprādzienu sarīkoja divi čečenu imigranti - brāļi Carnajevi. 26 gadus vecais Tamerlans Carnajevs vēlāk gāja bojā apšaudē ar policiju, bet 19 gadus vecajam Džoharam Carnajevam būs jāstājas tiesas priekšā.

Plānots, ka Džoharam Carnajeva prāva sāksies novembrī. Šogan Bostonas maratons notiks 21.aprīlī īpaši stingros drošības apstākļos.

Šīgada sacensību apmeklētājiem nāksies iziet apjomīgu drošības pārbaudi, bet ienešanai skatītāju teritorijā tiek lūgts ņemt līdzi tikai izmērā mazus priekšmetus caurskatāmās somās.

Policijas pārstāvju klātbūtne šogad tiks dubultota, sasniedzot 3500 kārtības sargu atzīmi.

Komentāri