Britu publicists: Putina nākamais mērķis ir Baltijas valstis, Mixnews.lv

Britu publicists: Putina nākamais mērķis ir Baltijas valstis

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. aprīlī plkst. 21:24

Krievijas un Ukrainas konflikts var kļūt par Trešā pasaules kara iemeslu, paziņojis pazīstamais izdevuma "The Economist" žurnālists Edvards Lūkass.

Viņš norādījis, ka "nākamais potenciālais Maskavas upuris būs Baltijas valstis".

Kā Lūkass norāda savā publikācijā, tagad vēsturnieki pēta iemeslus, kas pirms 100 gadiem veicināja Pirmo pasaules karu.

"Es varu kļūdīties, taču vai nebūs tā, ka pēc 100 gadiem, pētot notikumus Ukrainā mūsdienu vēsturnieku pēcteči nesaskatīs jauna pasaules ugunsgrēka sākumu," raksta Lūkass.

"Dziļi drūms ir fakts, ka Krimas aneksija un uzbrukumi Ukrainas opozīcijai parādīja, ka Rietumi ir sašķelti, iznīcināti un bezspēcīgi šīs valsts sagrābēju priekšā. Drīz tur nāksies izdarīt smagu izvēli. Mēs varam atteikties no Ukrainas un Baltijas valstu aizsardzības (pavisam droši – nākamo Putina mērķi). Mēs tāpat varam mēģināt apturēt Krievijas impēriskās ambīcijas," norādīja publicists.

Pēc Lūkasa vārdiem, "ja Rietumi izlems pretoties Putinam, tad riskē ar šausmīgu kara eskalāciju, kas var nolikt pasauli Trešā pasaules kara priekšvakarā."

Lūkass ir pārliecināts, ka Krievija, atšķirībā no Vācijas, nekad nav atteikusies no militārisma un imperiālisma, bet Putins uzskatot, ka "Krievijas misija ir tuvāko kaimiņvalstu pārņemšana."

Foto: day.kiev.ua

Komentāri