Traģēdija Everestā: Lavīnā gāja bojā vairāk nekā 10 cilvēku (Papildināts), Mixnews.lv

Traģēdija Everestā: Lavīnā gāja bojā vairāk nekā 10 cilvēku (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 18. aprīlī plkst. 15:34

Papildināta visa ziņa

Vismaz 12 cilvēki piektdien rīta pusē gājuši bojā lavīnā Everesta nogāzēs, ziņo LETA-AFP.

Traģēdija ir negadījums ar lielāko upuru skaitu, kāds jelkad pieredzēts pasaules augstākajā kalnā.

"Mēs no sniega esam izcēluši 12 līķus, mēs nezinām, cik daudzi vēl ir palikuši zem sniega," pavēstīja Nepālās Tūrisma ministrijas amatpersona Dipendra Paudels.

фото

Bojāgājušie ir Nepālas šerpas, kas Everestā strādāja, sagatavojot kalnu alpīnisma sezonai. Glābšanas komandas pārstāvis iepriekš ziņoja, ka bāzes nometnē ir nogādāti 11 līķi, bet glābēji esot brīdināti, ka nometnē tikšot nogādāti vēl trīs bojāgājušie.

Lavīna izraisījusies ap pl.6:45 aptuveni 5800 metru augstumā apvidū, kas ir pazīstams kā "popkorna lauks". Tas atrodas ceļā uz bīstamo Humbu ledus kritumu, sacīja Nepālas Alpīnisma asociācijas prezidents Angs Čerings. Vairāki alpīnisti guvuši savainojumus.

фото

Šerpas sagatavojuši ceļu uz smaili, gatavojoties alpīnisma pamatsezonas sākumam, kas ir gaidāms vēlāk šomēnes, apliecināja Tūrisma ministrijas amatpersona.

Piektdienas traģēdija ir negadījums ar lielāko upuru skaitu, kāds vien pieredzēts mūsdienu alpīnisma vēsturē Everestā, sacīja alpīnisma eksperte Elizabete Holija, kas tiek uzskatīta par vadošo autoritāti Himalaju alpīnisma jautājumos.

фото

1996.gadā dzīvību zaudēja astoņi divu ekspedīciju cilvēki, sacīja Holija. Šī traģēdija iemūžināta Džona Krakaukera pazīstamajā grāmatā "Into Thin Air" ("Retinātā gaisā").

фото

Kopš Everestā 1953.gadā pirmo reizi uzkāpa Edmunds Hilarijs un Tencings Norgejs, pasaules augstākā kalna nogāzēs dzīvību zaudējuši vairāk nekā 300 cilvēku.

Komentāri