Kazahstānā aviokatastrofā iet bojā 21cilvēks (papildināts), Mixnews.lv

Kazahstānā aviokatastrofā iet bojā 21cilvēks (papildināts)

фото

Pasaulē | 2013. gada 29. janvārī plkst. 11:44

Kazahstānā dažus kilometrus no Almati lidostas otrdien nogāzās pasažieru lidmašīna, kurā atradās 21 cilvēks. Provizoriskā informācija liecina, ka katastrofā neviens nav izdzīvojis, paziņoja vietējās amatpersonas.

Notikuma vietā ieradās Ārkārtas situāciju ministrijas glābēju vienības, kā arī Transporta ministrijas un Iekšlietu ministrijas amatpersonas. Aviosabiedrības SCAT lidmašīna "CRJ-200" ar 16 pasažieriem, tai skaitā vienu bērnu, un pieciem apkalpes locekļiem veica reisu no Kokšetavas uz Almati, bet nogāzās pie Kiziltavas ciema Almati apgabalā, mēģinot nolaisties Almati lidostā sarežģītos meteoroloģiskos apstākļos. Almati lidostas apkaimē tobrīd bija bieza migla.

Sākotnēji tika ziņots, ka lidmašīnā atradās 20 cilvēki, bet vēlāk Ārkārtas lietu ministrija, kā arī lidsabiedrība un Kazahstānas Ģenerālprokuratūra precizēja, ka lidmašīnā bija 21 cilvēks.

Lidmašīna veica komercreisu, un tajā bija biznesmeņu grupa, paziņoja Almati apgabala akima (administrācijas vadītāja) vietnieks. Sadursmē ar zemi lidmašīna salūza vairākās daļās.

SCAT paziņoja, ka sniegs jaunus komentārus tikai pēc tam, kad glābēji būs atraduši un atšifrējuši "melnās kastes" ar lidojuma datu ierakstiem.

Iepriekšējā aviokatastrofa ar cilvēku upuriem Kazahstānā notika pagājušā gada decembrī, un tajā gāja bojā 27 cilvēki.

Komentāri