Krimas tatāru līderus neielaiž Krimā, Mixnews.lv

Krimas tatāru līderus neielaiž Krimā

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. aprīlī plkst. 17:06

Krimas tatāru tautas padomes - Medžlisa - priekšsēdētāja Refata Čubarova automašīna netiek ielaista Krimā, jo kopā ar viņu brauc bijušais Medžlisa priekšsēdētājs un Ukrainas parlamenta deputāts Mustafa Džemiļevs, kurš esot iekļauts Krimas okupantu "melnajā sarakstā", pavēstīja Medžlisa preses centra vadītāja Leila Muslimova, ziņo LETA--KORRESPONDENT.

"Tikko runāju pa telefonu ar Krimas tatāru tautas Medžlisa priekšsēdētāju Refatu Čubarovu. Viņš paziņoja, ka automašīna, kurā viņš, kā arī Krimas tatāru tautas līderis, Ukrainas tautas deputāts Mustafa Džemiļevs un Medžlisa priekšsēdētāja vietnieks Aslans Omers Kirimli brauca no Kijevas uz Krimu atrodas uz Krimas un [Ukrainas] kontinentālās daļas administratīvās robežas," paziņoja Muslimova.

Čubarovs arī teicis, ka mašīna netiek ielaista Krimā, jo Džemeļevs esot iekļauts to personu sarakstā, kam ieceļošana Krievijas okupētajā pussalā ir liegta.

"Patlaban uz Krimas un Ukrainas robežas, gaidot Krimas tatāru līderi Mustafu Džemiļevu un Medžlisa priekšsēdētāju Refatu Čubarovu, ir vairāk nekā 30 automašīnu ar Krimas tatāru nacionālajiem karogiem un Ukrainas karogiem," apliecināja Medžlisa preses pārstāve.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki pēdējo dienu laikā Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes uzsākušas pretterorisma operāciju.

Komentāri