Putins gatavs attiecību normalizācijai ar Rietumiem, Mixnews.lv

Putins gatavs attiecību normalizācijai ar Rietumiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. aprīlī plkst. 18:37

Nekam nevajadzētu traucēt Krievijas un Rietumu attiecību normalizācijai, sestdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, ziņo LETA-AFP.

"Tā [attiecību normalizācija] nav atkarīga no mums. Vai arī, tā nav atkarīga tikai no mums vien. Tā ir atkarīga no mūsu partneriem," intervijā televīzijas raidījuma "Vēstis sestdienā" vadītājam Sergejam Briļovam sacīja Putins.

"Es uzskatu, ka nekam nevajadzētu stāties normalizācijas un normālas sadarbības ceļā," viņš piebilda.

Putins arī pauda cerību, ka Krievijai izdosies izveidot labas attiecība ar nākamo NATO ģenerālsekretāru Norvēģijas ekpremjeru Jensu Stoltenbergu, pēc visai nevienādā attiecību posma, kāds bijis, alianses ģenerālsekretāra amatā esot Andersam Fogam Rasmusenam.

"Mums ir ļoti labas attiecības. Ieskaitot arī personīgās attiecības. Viņš [Stoltenbergs] ir ļoti nopietns, atbildīgs cilvēks, un redzēsim, kā attiecības veidosies, viņam esot jaunā kvalitātē," norādīja Putins.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki pēdējās nedēļas laikā Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes uzsākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās ceturtdien Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Komentāri