Pareizticīgie kristieši Jeruzalemē svin svētās uguns aizdegšanos (FOTO), Mixnews.lv

Pareizticīgie kristieši Jeruzalemē svin svētās uguns aizdegšanos (FOTO) (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. aprīlī plkst. 19:10

Tūkstošiem pareizticīgo kristiešu sestdien Jeruzalemē pulcējās Svētā kapa baznīcā, lai piedalītos svētās uguns ceremonijā, kas ir daļa no Lieldienu svinībām, ziņo LETA-DPA.

Īsi pēc pl.14 grieķu pareizticīgo Jeruzalemes patriarhs Teofīls III iznāca no kapelas, kur atbilstoši tradīcijai atradies Kristus kaps, nesot divus saišķus ar aizdegtām svecēm.

фото

Katrā saišķī bija 33 sveces, kas simbolizē gadu skaitu, kāds bija Jēzum, kad viņš tika sists krustā.

фото

Pirms ieiešanas kapelā patriarhs tika pārbaudīts, lai pārliecinātos, ka viņš līdzi nenes sērkociņus vai šķiltavas. Ticīgie uzskata, ka uguns aizdegšanās notiek brīnumainā ceļā.

Cilvēku pūli, kas gaidīja baznīcā un tai līdzās, parādoties svētajai ugunij, pāršalca gaviles. Sāka dimdēt baznīcu zvani.

фото

Uguns tiks nogādāta dievnamos Jeruzalemē un visā pasaulē un izmantota dievkalpojumos Lieldienu svētdienā, kad kristieši svin Kristus augšāmcelšanos.

Šogad Rietumu un Austrumu kristieši Lieldienas svin vienā laikā, tāpēc Jeruzalemē ir sevišķi daudz svētceļnieku.

фото

Komentāri 1
Zināt patiesību!pirms 4 gadiem
Господь Бог - не пиротехник, чтобы устраивать праздничный фейерверк.
Основатель русской духовной миссии в Иерусалиме епископ Порфирий (Успенский) в своём дневнике передаёт нам слова митрополита о том, что в момент совещания в тесном церковном кругу, наместник Мисаил признался: « .. он в кувуклии зажигает огонь от лампады, сокрытой за движущейся мраморной иконою Воскресения Христова, что у самого Гроба Господня».
В природе чудес не бывает, любое чудо - очередной развод для дурака.