Jauns skandāls: Krievijas mediji Latvijā ietekmē iedzīvotāju domāšanu, Mixnews.lv

Jauns skandāls: Krievijas mediji Latvijā ietekmē iedzīvotāju domāšanu

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. aprīlī plkst. 21:15

Baltijas valstu drošības dienestu pastiprinātā redzeslokā nonācis Krievijas mediju klubs "Format A3", kas, iespējams, cenšas noskaņot minēto valstu iedzīvotāju viedokļus par labu Maskavai, šodien ziņo TV3 "Nekā personīga".

Raidījums vēsta, ka par šāda iespaida esamību liecinājis nesen Igaunijas iekšējās drošības dienesta ikgadējais ziņojums, jo minētā kluba darbībai savu uzmanību ir arī pievērsis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).

SAB atzīst, ka klubs "Format A3" ir Krievijas veidota platforma, kuras uzdevums ir nodrošināt noteikta veida Krievijai nepieciešamas informācijas iekļaušanu starptautisko mediju un ekspertu dienaskārtībā.

Pēc drošības dienesta domām ekspertu paustais viedoklis atbilst Krievijas ārpolitikas kursam un tiek pausts pietiekami mērenā veidā, lai rastu zināmu atsaucību Ukrainas, Moldovas un Igaunijas medijos un piesaistītu šo valstu ekspertu uzmanību.

Rīgā kluba "Formāts A3" pasākumos savulaik piedalījusies bijusī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Latimira un arī bijusī Valsts kontroliere, tagad politiķe Ingūna Sudraba. Rīgas kluba dibinātāja ir bijusī laikraksta "Čas" galvenā redaktore Ksenija Zagorovska.

Tāpat SAB pamanījis, ka Rīgā klausītāju rindās mēdz sēdēt arī dažādu valstu specdienestu virsnieki, kuri Latvijā strādā zem diplomātu piesega. Izlūki te varot novērot, kuras personas interesējas par Krieviju un kāda ir dalībnieku attieksme pret pasākumā paustajām idejām.

Komentāri