Ēģiptes aizsardzības ministrs: Politiskais konflikts var novest valsti līdz sabrukumam, Mixnews.lv

Ēģiptes aizsardzības ministrs: Politiskais konflikts var novest valsti līdz sabrukumam

фото

Pasaulē | 2013. gada 29. janvārī plkst. 13:32

Ēģiptes aizsardzības ministrs ģenerālis Abdels Fatahs al Sisi otrdien brīdināja, ka politiskā krīze Ēģiptē var novest pie valsts sabrukuma, ziņo "BNS-Interfax".

"Turpinoties konfliktam politisko spēku starpā un to atšķirīgie uzskati par valsts vadīšanu var novest valsti līdz sabrukumam un apdraudēt nākamās paaudzes," al Sisi citēts paziņojumā, kas ievietots Ēģiptes armijas lapā sociālās saziņas vietnē "Facebook".

Ģenerālis uzsvēra, ka ekonomiskās, politiskās un sociālās grūtības, kas skārušas Ēģipti, rada "reālus draudus Ēģiptes drošībai un stabilitātei", brīdinot ‒"ja politiskie spēki nerīkosies, [valstī esošā situācija] var novest pie skumjām sekām".

Aizsardzības ministrs norādīja, ka Suecas kanāla drošība ir galvenais mērķis bruņoto spēku izvietošanai kanāla piekrastes pilsētās.

"Karaspēka izvietošana Portsaidas un Suecas provincē ir notikusi valstij būtisko stratēģisko interešu dēļ, no kurām galvenā ir Suecas kanāls," paskaidroja al Sisi un piebilda, ka Ēģiptes armija nepieļaus, ka kanālam tiek nodarīts kaitējums.

Pirms tam armija bija paziņojusi par pilnīgu neitralitāti un neiejaukšanos politiskajās konfliktā, tādēļ ģenerāļa paziņojumu daudzi uzskata par brīdinājumu, ka armijas pacietībai var būt robežas, ziņo lenta.ru

Ēģiptes prezidents Mohammeds Mursi svētdienas vakarā izsludināja ārkārtas stāvokli Portsaidas, Ismailijas un Suecas provincē, kur notiekošajos nemieros ir gājuši bojā apmēram 50 cilvēku un vairāki simti ievainoti, un brīdināja par savu gatavību spert tālākus soļus pret Ēģiptes drošības apdraudēšanu.

Ārkārtas stāvoklis Portsaidas, Suecas un Ismailijas provincē tika noteikts uz 30 dienām, sākot no pusnakts uz pirmdienu. Minētajās provincēs arī tika noteikta komandanta stunda no pulksten 21 līdz 6.

Senāts, kurā dominē islāmisti, pirmdien ratificēja likumu, kas piešķir bruņotajiem spēkiem pilnvaras aizturēt cilvēkus.

Sadursmes Portsaidē izcēlās, kad tiesa sestdien piesprieda nāvessodu 21 cilvēkam, kas atzīti par vainīgiem līdzdalībā pērn februārī Portsaidā futbola līdzjutēju izraisītajās nekārtībās stadionā, kurās gāja bojā 74 cilvēki.

Pret valdību vērsti nemieri Ēģiptē notiek kopš piektdienas, kad septiņi cilvēki gāja bojā sadursmēs starp policiju un demonstrantiem, kas piedalījās gājienā, atzīmējot 2011.gada nemieru otro gadskārtu. 2011.gada 25.janvāris tiek uzskatīts par sākumu masu nemieriem, kuru dēļ no amata tika gāzts ilggadējais valsts prezidents Hosnī Mubaraks.

Foto: no vietnes voanews.com

Komentāri