Tūkstošiem cilvēku atvadās no Gabriela Garsijas Markesa (FOTO), Mixnews.lv

Tūkstošiem cilvēku atvadās no Gabriela Garsijas Markesa (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. aprīlī plkst. 11:52

Pirmdien Mehiko tūkstošiem cilvēku atvadījās no pagājušonedēļ 87 gadu vecumā mirušā kolumbiešu rakstnieka Gabriela Garsijas Markesa, ziņo LETA-AFP.

Brūna urna ar Nobela prēmijas laureāta pelniem tika novietota uz dzeltenām rozēm - viņa mīļākajiem ziediem - ieskauta pjedestāla Tēlotājmākslas pilī Mehiko. Stīgu kvartets spēlēja klasisko mūziku.

фото

фото

фото

Sanākušie Garsijas Markesa daiļrades cienītāji aplaudēja, kad Tēlotājmākslas pilī ieradās rakstnieka atraitne Mersedesa un dēli Rodrigo un Gonsalo.

Meksikas un Kolumbijas prezidenti bija ieradušies, lai godinātu latīņamerikāņu literatūras dižgaru, no kura iedvesmojušās nākamās spāņu valodā rakstošo literātu paaudzes.

фото

фото

фото

"Mēs godinām to rakstnieku, kurš 1982.gada decembrī aizkustināja pasauli, stāstot par vientulību Latīņamerikā," paziņoja Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss, piesaucot Garsijam Markesam piešķirto Nobela prēmiju literatūrā.

Savukārt Meksikas prezidents Enrike Pena Njeto nodēvēja Garsiju Markesu par "visu laiku dižāko latīņamerikāņu rakstnieku". "Mēs, meksikāņi, viņu mīlam un vienmēr mīlēsim," viņš uzsvēra.

фото

фото

фото

Tikmēr arī Garsijas Markesa dzimtajā Kolumbijā norisinājušies nelieli piemiņas pasākumi. Otrdien Santoss vadīs baznīcas ceremoniju Bogotā, bet trešdien vairāk nekā 1000 bibliotēkās, parkos un universitātēs norisināsies Garsijas Markesa darbu lasījumi.

Garsija Markess, slavenā romāna "Simts vientulības gadu" autors, miris savās mājās Mehiko, klāt esot viņa sievai un diviem dēliem. Nāves cēlonis pagaidām nav zināms, bet Garsija Markess nesen pavadīja nedēļu slimnīcā, kur ārstējās no plaušu karsoņa.

Markess bija viens no populārākajiem spāņu valodā rakstošajiem autoriem. Viņš literārajās aprindās bija tik slavens, ka daudzi viņu pielīdzināja Markam Tvenam un Čārlzam Dikensam.

1967.gada grāmata "Simts vientulības gadu" tulkota vairāk nekā 25 valodās un pārdota apmēram 50 miljonos eksemplāru. Citas viņa slavenākās grāmatas ir "Mīlestība holēras laikos", "Patriarha rudens" un "Pulkvedim neviens neraksta".

1982.gadā Markess ieguva Nobela prēmiju literatūrā.

Komentāri