Latvija atzīta par vienu no ētiskākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē, Mixnews.lv

Latvija atzīta par vienu no ētiskākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē

фото

Pasaulē | 2013. gada 29. janvārī plkst. 16:07

Latvija iekļauta starp pasaulē ētiskākajiem tūrisma galamērķiem, kuros tiek aizsargāta vide, ievērotas cilvēktiesības un uzturētas ekotūrisma vērtības, ziņo LETA.

Tūrisma aģentūras "Ethical Traveler" veidotajā attīstības valstu sarakstā par desmit ētiskākajiem tūrisma galamērķiem atzīta Barbadosa, Kostarika, Gana, Latvija, Lietuva, Maurīcija, Palau, Polija, Samoa un Urugvaja. Latvija un Lietuva saņēmusi visaugstāko novērtējumu vides aizsardzības jomā, turklāt Latvija īpaši uzslavēta par visstraujāko progresu.

"Ethical Traveler" novērtējumā Latvija saņēmusi tikai vienu mīnusu par nepilsoņu tiesību ierobežošanu. Taču ziņojumā uzvērts, ka cilvēktiesības Latvijā tiek ievērotas, demokrātijas, preses brīvības un dzīves līmenis ir augstāks par vidējo starp pasaules suverēnajām valstīm.

"Ethical Traveler" arī norāda, ka ASV prezidents Baraks Obama 2011.gada 18.novembrī, apsveicot Latviju neatkarības proklamēšanas dienā, sacīja, ka "šodien Latvija ir plaukstoša demokrātija un iedvesmas avots citām valstīm visā pasaulē".

Ziņojumā teikts, ka Latvijā "gandrīz visi sauszemes ūdeņi ir nepiesārņoti. Gandrīz puse no Latvijas teritorijas ir neskarta daba - paradīze neskaitāmām aizsargātām sugām. Ļoti spēcīga ekotūrisma kultūra. Latvijas valsts mežu ogas, sēnes un rieksti ir pieejami ikvienam".

foto: keywordpicture.com

Komentāri