Turčinovs pieprasa īstenot rezultatīvus pretterorisma pasākumus, Mixnews.lv

Turčinovs pieprasa īstenot rezultatīvus pretterorisma pasākumus

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. aprīlī plkst. 21:34

Ukrainas drošības struktūrām ir jāatsāk un jāīsteno rezultatīvi pretterorisma pasākumi, lai aizsargātu Ukrainas austrumos dzīvojošos Ukrainas pilsoņus no teroristiem, paziņojis pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs, ziņo ārvalstu mediji.

"Šodien pie Slovjanskas tika atrasti divu zvērīgi līdz nāvei nomocītu cilvēku līķi. Viens tika atpazīts kā pazudušais Horļivkas pilsētas domes deputāts, partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") biedrs Volodimirs Ribaks, kuru bija nolaupījuši teroristi," teikts pagaidu prezidenta paziņojumā.

"Teroristi, kas faktiski ir sagrābuši gūstā visu Doņeckas apgabalu, ir pārkāpuši robežu, sākot zvērīgi spīdzināt un nogalināt Ukrainas patriotus," uzsvēra Turčinovs. "Viņi bezkaunīgi metuši izaicinājumu ne tikai mūsu valstij, bet visai pasaules sadraudzībai, demonstratīvi ņirgājoties par lēmumiem, kas tika pieņemti Ženēvā."

"Šie noziegumi tiek pastrādāti ar pilnu Krievijas Federācijas atbalstu un iecietību," uzsvēra pagaidu prezidents.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.

Komentāri