Igaunija 40 000 eiro apjomā kompensēs maksu par vīzām radu vai kapu apmeklēšanai Krievijā, Mixnews.lv

Igaunija 40 000 eiro apjomā kompensēs maksu par vīzām radu vai kapu apmeklēšanai Krievijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 29. janvārī plkst. 14:24

Igaunija šogad 40 tūkstošu eiro (28 tūkstošu latu) apmērā kompensēs nodevas par Krievijas vīzām, kas tiks saņemtas tuvinieku vai viņu kapavietu apmeklēšanai pierobežas rajonos Krievijā, otrdien paziņoja reģionu lietu ministrs Sīms Kīslers, ziņo BNS.

"Vēsturisku iemeslu dēļ pie mums dzīvo tūkstošiem cilvēku, kuriem tuvinieku vai viņu kapu apmeklēšana katru gadu noved līdz sarežģītai un dārgai lietvedībai," ministrs sacīja žurnālistiem.

"Pabalsta mērķis ir samazināt materiālos šķēršļus laulāto draugu vai radinieku saziņā, kā arī tuvinieku kapavietu apmeklēšanā," teica Kīslers.

Šāda pabalsta piešķiršana Igaunijā tiek īstenota no 2009.gada. 2012.gadā vīzu nodevu kompensācijas tika izmantotas 625 reizes, un tās tika izmaksātas pavisam 36,8 tūkstošu eiro (25,9 tūkstošu latu) apmērā.

Uz šo pabalstu var pretendēt visi Igaunijas pilsoņi, kas vēlas apmeklēt pierobežas rajonos Krievijā dzīvojošos laulātos draugus, tuvus radiniekus vai viņu apbedījumu vietas. Tuvo radinieku lokā ir vecāki, bērni, māsas, brāļi, vecvecāki vai mazbērni.

Katram pretendentam vīzas nodeva tiek kompensēta līdz 70 eiro (49 latiem), bet no šīs summas tiek iekasēts ienākuma nodoklis. Katra persona, kas iekļauta kompensāciju saņēmēju sarakstā, gada laikā var pretendēt uz divu vīzu nodevu kompensāciju. Kompensāciju var saņemt par vīzu, kuras derīguma termiņš pilnīgi vai daļēji iekrīt 2013.gadā.

Foto: no vietnes panoramio.com

Komentāri