Spānijā aiztur viltojumu meistaru, Mixnews.lv

Spānijā aiztur viltojumu meistaru

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 19:51

Lieldienās Spānijas pilsētā Seviļā arestēts uzņēmējs, kas turēts aizdomās par miljoniem dolāru vērtu viltotu mākslas darbu tirgošanu. Hosē Karloss Bergantinos Diass, kurš izsludināts meklēšanā ASV, tika aizturēts greznā viesnīcā Seviljā. Aizturēšana viņu tik ļoti šokējusi, ka bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, ziņo ārvalstu mediji.

фото

Uzņēmējs dzīvoja smalkā mājā Ņujorkas priekšpilsētā. Vīrietim piederēja mākslas galerija un viņš uzturēja izsoles kontus "Christies" un "Sothebys". Arestētais lepojās ar Endija Vorhola draudzību. Viņš draudzējas ar pāvestu un viņa meita sniegusi vijoļkoncertu Klintonam Baltā nama.

Pagājušā gada augustā Ņujorkā tika arestēta Bergantinosa Diasa partnere Glafira Rosalesa. Viņa atzina, ka 15 gadu garumā esot tirgojusi viltotas gleznas divām Ņujorkas galerijām.

фото

Viņa tos uzdeva par plašākai publikai neizrādītiem darbiem, ko veidojuši tādi pazīstami mākslinieki kā Džeksons Polloks un Vilems de Kūnings.

Patiesībā viņa pasūtīja gleznas kādam ķīniešu māksliniekam no Kvīnsas, bet Rosalesas spāņu līdzzinātājs tās apstrādāja ar atbilstošajam laika periodam raksturīgām krāsām.

Bergantinos Diass un Rosalesa par lielākās daļas gleznu īpašnieku uzdeva bagātu šveiciešu mantinieku, kurš vēloties palikt anonīms. Galerijas viltotās gleznas pārdeva par vairāk nekā 59 miljoniem eiro, gūstot aptuveni 35 miljonu eiro peļņu. Vainīgais var saņemt maksimālo soda mēru, kas ir vairāk kā 100 gadi cietumā.

Komentāri