Vācijas drošības dienesti satraukti par terorisma draudiem, Mixnews.lv

Vācijas drošības dienesti satraukti par terorisma draudiem

фото

Pasaulē | 2013. gada 29. janvārī plkst. 16:29

Vācijas drošības dienesti pauduši satraukumu, ka valsts atbalsts Francijai cīņā pret Mali islāmistiem vairojis terorisma draudus pašmājās, otrdien, atsaucoties uz slepenu valdības ziņojumu, vēsta laikraksts "Bild", ziņo LETA.

Drošības dienestu eksperti pauduši bažas, ka radikāli noskaņota persona vai neliela personu grupa varētu apdraudēt Vācijas intereses pašmājās un ārvalstīs.

Pēc "Bild" rīcībā esošajām ziņām, 2012.gadā aptuveni pussimts Vācijas radikālo islāmistu devušies uz teroristu nometnēm, kur starptautiskās teroristu organizācijas "Al Qaeda" kaujinieki tos apmācījuši, kā plānot uzbrukumus Vācijā. Pēc aptuvenām aplēsēm, teroristu apmācību jau iepriekš izgājuši ap simts vācu islāmistu, un aptuveni puse no viņiem atgriezusies Vācijā.

Reaģējot uz Francijas iesaistīšanos militārajā operācijā pret Mali islāmistiem, Vācija palielinājusi atbalstu Francijai loģistikas jomā, un šonedēļ Berlīne piekrita nosūtīt trešo "Transall" transporta lidmašīnu, kā arī palielināt aprīkojuma piegādes apmēru Francijas misijas atbalstīšanai.

foto: kleinezeitung.at

Komentāri