Kā viduslaikos celtā katedrālē radusies astronauta figūra?, Mixnews.lv

Kā viduslaikos celtā katedrālē radusies astronauta figūra?

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 07:25

Palūkojoties uz Spānijas pilsētas Salamankas Heronimo katedrāles sienu, kas celta 1102.gadā, tajā redzams astronauts skafandrā. Vai tēlnieks, kas izveidoja figūru, jau tolaik zināja, kā jāizskatās astronautiem? Varbūt tēlnieks bija gaišreģis un ieskatījās nākotnē, vai arī uz katedrāles sienas attēlots citplanētietis, kas apmeklēja Spāniju?

Apmēram tādi ir blogeru ieraksti globālajā tīmeklī, kam klāt pievienots arī kosmonauta foto. Blogeri brīnās un mēģina saprast - tas ir joks vai fotošopa triks?

фото

Tomēr nē - tas nav joks un fotogrāfijas ar astronautu ir īstas. Figūra jau sen ir pasaulē zināms artefakts. Tas atrodas spāņu pilsētā Salamankā, rotājot vienu no katedrālēm. Taču ne to, kas celta 1102. gadā, bet gan no 1513. līdz 1733.gadam. Starpība ir gandrīz 500 gadi, lai gan arī tajā laikā kosmonautu nebija. Tomēr katedrāles sienu viņš rotā, turklāt attēlots apavos ar rievotu zoli.

Baznīcu aprindās pastāv versija, ka mākslas darbs attēlo dēmonu, kurš palīdz aizbiedēt ļaunos garus. Taču tauta nav akla un mākslas darbā saskata cilvēku skafandrā.

Patiesībā noslēpums ir vienkāršs - kosmonauts parādījās katedrāles atjaunošanas laikā 1992.gadā. Tas nozīmē, ka tieši tobrīd viņš bija iekalts sienā pēc reāla kosmonauta prototipa. Ēku atjaunošanā ir raksturīgi pielikt jaunas detaļas, kas raksturīga konkrētajam laikam, un šajā gadījumā tēlnieks izvēlējas kosmisko tematiku. Noslēpums ir atklāts jau pirms 22 gadiem, bet blogeri savas nezināšanas dēļ vēl joprojām lauza galvu...

Foto:boldognapot.hu

Komentāri