Ukrainā sagrābts autobuss ar novērotājiem, Mixnews.lv

Ukrainā sagrābts autobuss ar novērotājiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 21:36

Promaskavisko separātistu kontrolētajā Slovjanskā, Ukrainas Doņeckas apgabalā, uzbrucēji, 25.aprīlī, sagrābuši autobusu, kurā brauca Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji, ziņo ārvalstu mediji.

Uzbrucēji autobusu sagrābuši uz pilsētas robežas un konvoja pavadībā nogādājuši Slovjanskā, vēsta ministrijas preses dienests.

"2014.gada 25.aprīlī plkst.11.40, iebraucot Slovjanskā no Kramatorskas puses, nezināmi cilvēki apturēja autobusu ar 13 pasažieriem. Viņu vidū bija septiņi EDSO pārstāvji, pieci Ukrainas bruņoto spēku pārstāvji un transporta līdzekļa vadītājs," teikts piektdienas vakarā publiskotajā ministrijas paziņojumā.

Kā paziņoja Slovjanskas pašpasludinātais mērs Vječeslavs Ponomarjovs, autobusā esot braucis "spiegs, kas strādā Ukrainas armijas Ģenerālštāba labā".

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, ES un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu.

Tomēr prokrieviskie separātisti, kas darbojas Austrumukrainā, atteikušies nolikt ieročus un atbrīvot sagrābtās ēkas, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība. Arī Krievija līdz šim nav neko darījusi, lai stabilizētu situāciju Ukrainā.

Tā vietā Maskava turpina turēties pie savas agresīvās retorikas un izvirzīt Kijevai starptautiskajā praksē nepieņemamas un absurdas prasības.

Komentāri